Як правильно доглядати за своєю багаторазовою маскою, щоб вона вірно вам служила
11:06 06.01.2021
256

Багаторазові маски зазвичай складаються з декількох шарів тканини - це пористе середовище, до того ж там волого через дихання, тому на масці можуть розмножуватися бактерії і викликати проблеми зі шкірою. Та й віруси можуть зберігатися на тканині протягом декількох днів, тому маску варто прати частіше. Оптимальний варіант - кожен день: рідше точно не варто, а частіше, швидше за все, не вийде.

Маску варто прати з милом в гарячій - не менше 60 градусів - воді. Якщо перете вручну, приділіть цьому достатньо часу, намильте і змийте 2-3 рази. Якщо віддаєте перевагу прати у пральній машині, то подбайте про те, щоб засоби для прання повністю вимивалися. І повністю висушуйте маску перед тим, як знову її надіти, інакше бактеріям буде ще комфортніше (а вашій шкірі - ні).

Чи можна дезінфікувати маску антисептиком?
Цього краще не робити. По-перше, щоб антисептик спрацював ефективно, його має бути достатня кількість - простого обприскування маски спиртовим спреєм не вистачить. По-друге, сліди антисептика, що залишилися на тканині, можуть дратувати шкіру обличчя, адже вона набагато чутливіша шкіри рук. До того ж, антисептики не впораються з вашим потім і клітинами шкіри, які все одно залишаються на масці при носінні, так що не нехтуйте регулярної пранням.

Як бути з маскою протягом дня?
Навряд чи ви будете ходити в масці цілий день - швидше за все, протягом дня буде кілька епізодів, коли ви її надягнете, а потім знімете. Знімайте маску акуратно, чистими руками, і зберігайте протягом дня в окремому мішечку (найкраще - в герметичному зіп-пакеті), щоб не забруднити її саму і не перенести потенційні небезпечні частинки з маски на інші речі. Так, його теж треба періодично промивати або обробляти антисептиком.

 

Автор: Анна Макарчук
Читайте також