Третя ланка медицини: на Вінниччині створять Центр громадського здоров'я, центри телемедицини, Регіональний кардіоцентр
14:30 19.11.2019
255

На Вінниччині планують створити регіональний Центр громадського здоров'я, центри телемедичної консультації, вдосконалити роботу екстреної та невідкладної медичної допомоги, продовжити будівництво Регіонального Кардіоцентру.

Про це розповіла директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович під час презентації карти пріоритетів.

 «Серед ключових завдань на 2020 рік - підвищення якості та ефективності третинної ланки. Зокрема, на Вінниччині мають створити регіональний Центр громадського здоров'я, а на базі ВОКЛ ім. М.І. Пирогова, ВОДКЛ, Могилів-Подільскої ОЛІЛ, лікарні ШМД м. Вінниці - центри телемедичної консультації. Заплановано, що у 2020-му році мають відкрити ще 150 автоматизованих робочих місць для лікарів», - зазначила Людмила Грабович.

Третя ланка медицини: на Вінниччині створять Центр громадського здоров'я, центри телемедицини, Регіональний кардіоцентрНизку заходів планують запровадити і для вдосконалення роботи екстреної та невідкладної медичної допомоги. В 2020 – му думають про перехід на нову модель фінансування закладів охорони здоров'я (при наявності відповідної нормативної бази).

Серед озвучених завдань - продовження будівництва Регіонального Кардіоцентру.

За словами заступника директора департаменту охорони здоров’я Олени Житанської, увага приділятиметься і підвищенню якості та доступності медичної допомоги населенню у сільській місцевості.

«На Вінницьку область виділена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи ОЗ у сільський місцевості в сумі 356,87 млн грн. Так, запланована реконструкція та капітальні ремонти 6 амбулаторій на суму 27,21 млн грн. Придбання службового автотранспорту для 30 амбулаторій на суму 15 млн грн, придбання телемедичного обладнання для 246 амбулаторій на суму 26,21 млн грн», - повідомила О. Житанська.

Джерело: Главком

Читайте також