Раннє виявлення раку: дослідження виявило білки, що з'являються за сім років до діагнозу
14:09 16.05.2024
258

Дослідження, проведене Cancer Research UK і Oxford Population Health, виявило, що білки, пов'язані з раком, можуть з'явитися в крові людей за сім років до офіційного діагнозу раку. В ході аналізу було ідентифіковано 618 білків, асоційованих з 19 різними типами раку, включаючи рак кишечника, простати та молочної залози.

З них 107 білків були виявлені в крові пацієнтів, зразки якої були зібрані за сім років до діагностики. Розуміння молекулярних механізмів на ранніх етапах розвитку раку може сприяти розробці більш ефективних методів запобігання цьому захворюванню.

Одне з досліджень використало зразки крові з Біобанку Великої Британії, включаючи дані 44 000 осіб, з яких у 4 900 пізніше було виявлено рак. Дослідники проаналізували 1 463 білки кожного зразка, щоб ідентифікувати молекули, які підвищують ризик раку. Вони виявили 182 білки, які відзначались в крові за три роки до діагнозу, що може свідчити про їхній потенціал як ранніх біомаркерів захворювання.

В іншому дослідженні аналізувалися генетичні дані близько 300 000 випадків раку для визначення, які білки в крові можуть бути пов'язані з розвитком різних типів раку і як вони можуть впливати на нові методи лікування. В результаті було ідентифіковано близько 40 білків, що впливають на ризик розвитку дев'яти типів раку.

Дослідники підкреслюють необхідність подальших досліджень для з'ясування точної ролі цих білків у розвитку раку, розробки надійних методів для їх тестування в клінічній практиці, а також визначення ліків, які могли б цілеспрямовано впливати на ці білки для лікування раку.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також