Введення в Україні "червоних зон" змінить курс долара - прогноз
13:46 01.11.2021
263

Найближчим часом курс гривні коливатиметься в межах 26,3-26,4 грн/дол., проте у разі активності імпортерів енергоресурсів долар може подорожчати. Про це повідомив керівник відділу аналітики групи компаній Forex Club Андрій Шевчишин у коментарі, передає УНІАН.

"Очікуємо на збереження руху гривні найближчим часом у діапазоні 26,3-26,4 гривень за долар США. У разі активності імпортерів енергоресурсів, курс може вийти за межі верхнього кордону зазначеного діапазону", - сказав експерт.


За словами Шевчишина, гривня відкриває перший торговий день листопада поблизу позначки 26,3 грн/дол. Він наголошує, що більша частина України перебуває у "червоній" епідеміологічній зоні з жорсткими обмеженнями, що пригнічує ділову активність. Це обмежує імпорт та попит на валюту.


"Враховуючи досвід попередніх локдаунів, можна відзначити, що активність валютного ринку знижується, а курс протримається у невеликому торговому коридорі, аж до виходу з обмежень", - наголосив аналітик.

Шевчишин зазначає, що через слабкість споживчого імпорту єдиними покупцями валюти зараз виступають імпортери критично необхідних товарів, нерезиденти та НБУ. Однак є побоювання, що вихід газотрейдерів та імпортерів вугілля на валютний ринок може змінити тенденцію у бік ослаблення гривні.


"Нерезиденти, які активно виходили з ОВДП протягом місяця, минулої п'ятниці відновили покупки гривневих держоблігацій і наростили портфель на 1,4 млрд гривень. Проте відтік у жовтні склав 3,6 млрд гривень. НБУ ж стримує коливання ринку, викуповуючи надлишки валюти", - сказав експерт.

Автор: Олена Гандзюк
Читайте також