Вчені відкрили спосіб перетворення води в метал
18:08 03.08.2021
388

Вчені з Чеської академії наук у Празі встановили, що воду можна перетворити в метал на короткий проміжок часу. Про це пише Hypebeast.

У своїх дослідженнях Павло Юнгвірт і його колега Філ Мейсон докладно описали, що відбувається при розчиненні лужних металів в аміаку. В ході експерименту було встановлено, що в результаті цього процесу рідина набуває бронзовий відтінок. Пізніше аміак був замінений водою, що спочатку було ризикованим експериментом, оскільки лужні метали зазвичай вибухають при контакті з водою.

Щоб уникнути вибуху, дослідники повинні були знайти спосіб розвіяти електрони швидше реакції з'єднання води і металу. Для цього шприц, наповнений рідкою сумішшю натрію і калію кімнатної температури, помістили в вакуумну камеру. Краплі металу повільно поміщалися в невелику кількість водяної пари, що дозволяло воді конденсуватися на краплі, утворюючи шар товщиною в одну десяту мікрометра. Оскільки електрони могли розсіюватися в воді з краплі і викликали короткочасне фарбування рідини в бронзовий колір, це дало необхідне візуальне доказ того, що вода досягла металевого стану, нехай навіть на короткий час.

Отримані результати є великим досягненням для наукової спільноти, оскільки вони спростовують гіпотезу про те, що вода може переходити в металевий стан тільки при екстремальному тиску. Ця думка часто застосовувалося стосовно води, знайденої на Нептуні і Урані.

 

Автор: Олена Гандзюк
Читайте також