В Україні введуть новий податок на покупки: хто і за що буде платити
15:02 06.08.2021
303

В Україні готується до розгляду законопроект про непрямі методи податкового контролю.
Про це в Facebook повідомив глава комітету Верховної Ради з питань фінансів, податків та митної політики Данило Гетманцев.

За словами Гетманцева, на даному етапі законопроект знаходиться в статусі розробки, надалі Кабмін передасть його на розгляд в парламент.


Податкова зможе уточнювати походження коштів, витрачених на придбання цінних активів.
"І якщо людина не зможе відповісти або показати декларацію про амністію, то вона буде змушена доплатити податок на витрати, які не може пояснити", - зазначив Гетманцев.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський підписав закони про проведення одноразового добровільного декларування активів.


Як повідомляє прес-служба Офісу президента, Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом введення одноразової (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів і сплати одноразової збору в бюджет "№ одна тисячі п'ятсот тридцять дев'ять-ІХ, прийнятий парламентом 15 червня 2021 року за ініціативою глави держави.
Документ створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, і буде сприяти залученню в економіку України додаткових ресурсів.
Закон визначає особливості проведення одноразової (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке буде проходити з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.
Громадяни України мають право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що належать їм і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року. При цьому в добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.
Декларант може вказати серед активів валютні цінності (за винятком коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме і нерухоме майно, в тому числі об'єкти незавершеного будівництва, частки в майні юридичних осіб, які перебувають в Україні або за кордоном.

Автор: Маргарита Грабова
Читайте також