В Україні об'єднають поліцію, "швидку" та пожежну службу в мережу Центрів безпеки
16:03 28.08.2021
267

Про це міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив під час зустрічі з урядовцями та представниками місцевого самоврядування. 

«Наразі в ряді регіонів проходить випробування нова ініціатива – мережа Центрів безпеки, які поєднують поліцейську станцію та пост ДСНС. Наша мета – розширити кількість таких Центрів, а також приєднати до їхньої роботи ще й сервісні центри. Це значно спростить процедуру звернення для громадян. На сьогоднішній день створено 31 Центр безпеки, найбільше в Донецькій області. До кінця року, спільно з територіальними громадами, ми плануємо створити ще 5 таких закладів», - сказав міністр внутрішніх справ. 

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголосив, що МВС, зокрема Нацполіція, єдині, хто у встановлені Законом терміни, привели у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою свої структури.

«Попередній етап децентралізації завершився створенням нового адміністративно-територіального устрою. Створено 1469 територіальних громад, в яких успішно відбулися вибори. Разом із МВС у нас напрацьовані інструменти організації співпраці. Мінрегіон, зокрема, є активним учасником проєкту «Поліцейський офіцер громади». Протягом двох років по всій країні відкрито понад 30 офіцерських станцій, де й працюють офіцери громади. Для розуміння динаміки, три роки тому в Україні було лише 3 поліцейські станції», - сказав Олексій Чернишов. 

Голова Нацполіції Ігор Клименко зазначив, що наразі  проєкт «Поліцейський офіцер громади» користується найвищим рівнем довіри у населення серед інших підрозділів поліції. Для свого розвитку він потребує державного підходу та спільних зусиль, в тому числі фінансової підтримки органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, з огляду на новий адміністративно-територіальний устрій виникла потреба внести певні корективи в організацію діяльності Нацполіції для адаптування розташування підрозділів до нових районів, оперативнішого реагування на виклики та щоб поліцейські послуги були ще доступнішими кожному – від мешканця мегаполісу до жителя невеликого хутірця. В Україні успішно пройшла адміністративно-територіальна реформа: 490 районів ліквідовано, на заміну їм створено 119 (плюс 17 на тимчасово окупованих територіях). Щоб максимально охопити населення поліцейським захистом, у їх складі створено відділи, відділення та сектори поліцейської діяльності.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також