Українці з інвалідністю можуть отримати безкоштовні засоби реабілітації
15:10 12.06.2024
255

В Україні люди з інвалідністю можуть отримати безкоштовні засоби реабілітації, повідомляє Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів. Механізм безоплатного забезпечення ветеранів, військовослужбовців, осіб з інвалідністю та інших категорій населення допоміжними засобами реабілітації визначений постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року №32. Цей порядок забезпечує необхідними засобами реабілітації за рахунок коштів державного бюджету, надаючи важливу підтримку ветеранам, військовослужбовцям та їхнім сім'ям.

Засоби реабілітації виготовляються і постачаються суб'єктами господарювання, внесеними до Реєстру осіб, відповідальних за введення медичних виробів в обіг. Особи, які бажають самостійно придбати засоби реабілітації відповідно до медичних показань, можуть отримати компенсацію у межах граничних цін, затверджених Мінсоцполітики.

Програмою можуть скористатися:

 • Особи з інвалідністю та діти з інвалідністю;
 • Діти з порушеннями опорно-рухового апарату;
 • Особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби";
 • Жінки та дівчата після мастектомії та інших операцій;
 • Особи похилого віку;
 • Військовослужбовці;
 • Постраждалі від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань;
 • Особи з інвалідністю серед іноземців та біженців.

Для отримання засобів реабілітації необхідно:

 1. Визначити медичні показання через відповідні комісії (МСЕК, ЛКК, ВЛК).
 2. Отримати індивідуальну програму реабілітації на підставі висновків комісій.
 3. Подати заяву про забезпечення засобом реабілітації або виплату компенсації до органів соціального захисту населення, ЦНАПу або через електронний кабінет.

Попри переваги програми, існують проблеми з її реалізацією. Користувачі часто стикаються з бюрократичними перепонами та затримками у розгляді заяв, що призводить до тривалого очікування необхідних засобів. Також є скарги на низьку якість деяких допоміжних засобів, що може бути пов'язано з недостатнім контролем за виробниками та постачальниками.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також