Україна подала новий позов проти росії до ЄСПЛ: деталі
18:58 23.06.2022
275

Міністерство юстиції України подало новий позов проти росії до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Про це інформує прес-служба відомства.

У позові Україна обвинувачує російську владу у порушеннях Європейської конвенції з прав людини у зв'язку із незаконним вторгненням на суверенну територію України. Зокрема, порушенні права на життя (стаття 2), заборони катувань (стаття 3), права на свободу і недоторканність (стаття 5), права на повагу до приватного та сімейного життя (стаття 8 ), права на свободу думки і вираження (статті 9 і 10), свободу зібрань та асоціацій (стаття 11) та право на захист власності (ст. 1 Протоколу 1).

У межах цього позову Україна вимагає, окрім повного виведення російських військ, присудження грошової компенсації потерпілим сторонам. На першому етапі російського військового вторгнення збитки становили щонайменше 80 мільярдів доларів США.

"Заява України спрямована на якнайшвидше припинення жахливих та масових порушень прав людини, яке здійснює Росія, та подана в інтересах як фізичних, так і юридичних осіб, які постраждали внаслідок загарбницьких дій росії в Україні", - пояснив міністр юстиції.

Він підкреслив, що кожного дня по всій території України росією проводиться невибіркове і непропорційне застосування військових сил та засобів проти цивільного населення та майна громадян, порушуючи всі відповідні норми міжнародного права.

Зазначимо, що попри виключення Росії з Ради Європи Європейський суд з прав людини вирішив і далі розглядати позови проти РФ. Хоча Москва і вирішила, що не виконуватиме рішення ЄСПЛ після 15 березня 2022 року.

Нагадаємо, Україна 28 лютого звернулась до ЄСПЛ із заявою про запровадження попередніх заходів відповідно до Правила 39. Згадане правило дозволяє Суду видати наказ на адресу будь-якої держави-учасниці Європейської конвенції з прав людини на час розгляду по суті скарги про порушення цієї конвенції. Наказ Суду є обов'язковим для виконання. 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також