Синоптики кажуть, що пилова буря триватиме в Україні ще дві доби
14:30 23.06.2021
260

Пил, який з понеділка затягнув кілька регіонів України, а у вівторок дійшов до Києва, протримається ще найближчі 2 доби. Про це у Фейсбуці повідомляє Укргідрометцентр

"Такі процеси можуть утримуватися найближчі 2 доби, поки не зміниться вітровий режим та не пройдуть дощі, як на території півдня Росії так і в Україні. У найближчі три доби жарка погода з температурою +30…36° утримається в Україні, короткочасні дощі поліпшуватимуть якість повітря лише місцями у південних та західних областях", - сказано в повідомленні.

21-22 червня метеорологічні станції південних, центральних та північних областей України (зокрема і на Київщині) стали фіксувати метеорологічне явище імла - погіршення видимості до 1,5 – 5 км, сприченене пилом.

Причиною виникнення такого явища є пилові бурі, які спостерігаються далеко за межами України: на території республіки Калмикії РФ. За умов сухої та спекотної погоди та сильного вітру пил та пісок потрапляє в атмосферу на висоту 1-2 км і переноситься східними та південно-східними вітрами через Кубань та Азовське море на територію України.

Читайте також