Українцям дозволять зберігати вдома канабіс
17:01 15.06.2021
353

На сайті Верховної Ради України опублікували текст законопроекту №5596 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу конопель у медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності, який регулює обіг канабісу, повідомляє Адвокат Права.

 Що пропонує законопроект?

  •  Пропонується визначення лікарські коноплі з низьким вмістом тетрагідроканабінолу – сорти рослин роду коноплі (Cannabis), вміст тетрагідроканабінолу у сухій масі яких становить від 0,2 відсотка до 1 відсотка; лікарські коноплі з високим вмістом тетрагідроканабінолу – сорти рослин роду коноплі (Cannabis), вміст тетрагідроканабінолу у сухій масі яких перевищує 1 відсоток; промислові коноплі – сорти рослин роду коноплі (Cannabis), вміст тетрагідроканабінолу у сухій масі яких не перевищує 0,2 відсотка.
  • До наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів НЕ НАЛЕЖАТЬ промислові коноплі, товари, які вироблені з них, продукти їх переробки, якщо вміст тетрагідроканабінолу у сухій масі таких товарів чи продуктів переробки не перевищує 0,2 відсотка.
  •  Щоб отримати ліцензію на виготовлення канабісу, суб’єкту господарювання потрібен дозвіл Національної поліції на використання об'єктів і приміщень, призначених для здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів. У ліцензіях на здійснення діяльності з культивування лікарських конопель зазначається перелік сортів рослин, які дозволяється культивувати, характеристики, площі й адреси (географічні координати) об'єктів та приміщень, в яких дозволяється здійснювати таку діяльність відповідно. Такий дозвіл видається суб'єкту господарювання Національною поліцією на безоплатній основі на строк дії ліцензії.

Також ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ВВЕЗЕННЯ І ЗБЕРІГАННЯ КАНАБІСУ іноземцями та громадянами України в обсязі, що не перевищує обсяг, визначений рецептом лікаря, виданий такому пацієнтові.

 Довідково. Медичний канабіс потрібен приблизно 2-3 млн. українців.

Читайте також