Цього року не штрафуватимуть жінок, які не стали на військовий облік
15:36 17.01.2022
255

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр пообіцяла, що у 2022 році триватиме перехідний період постановки на військовий облік, штрафи поки що не вводитимуть, а процес спростять як для жінок, так і для чоловіків. Про це вона написала у Facebook.

 «Прямо зараз не треба жінкам йти до територіальних центрів комплектування (колишні військкомати). Протягом 2022 триватиме перехідний період. Зараз ведеться робота над спрощенням порядку постановки на облік, вивчається питання пріоритетності професій споріднених з військово-обліковими спеціальностями» — додала вона.

Заступниця міністра оборони повідомила, що про зміни Міноборони повідомить додатково: зараз вивчається питання пріоритетності професій, споріднених з військово-обліковими спеціальностями.

На уточнювальне запитання читача, "чому не зробити відразу нормально?", Маляр відповіла, що "багато законів для реалізації вимагають створення додаткових підзаконних нормативних актів".

За її словами, "це процес і робота великої кількості людей, а також кількох силових відомств", яким потрібно час все узгодити.

"У законах все неможливо передбачити", – заявила заступниця міністра оборони.

Згідно із законодавством, за перше порушення правил військового обліку штраф становить від 30 до 50 мінімумів доходів громадян (510–850 гривень). За повторне порушення, вчинене протягом року, а також за вчинене в особливий період порушення — від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів (850–1700 гривень).

У грудні 2021 року набув чинності наказ Мінооборони, який значно розширив список професій військовозобов'язаних жінок. У переліку тепер  багато професій: від програмісток до професійних музиканток.

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також