Банкам в Україні дозволили продавати готівкову валюту за безготівкову гривню в платіжних терміналах
13:01 30.06.2021
274

Українські банки з 30 червня зможуть продавати готівкову іноземну валюту фізичним особам за безготівкові кошти в гривні. Про це повідомляється на сайті НБУ.

  • Уповноважені установи матимуть змогу продавати готівкову іноземну валюту фізичним особам за безготівкові кошти в гривні через платіжні пристрої з використанням електронного платіжного засобу фізособи, яка здійснює таку операцію. 

Також уповноваженим установам буде дозволено здійснювати купівлю та продаж готівкової іноземної валюти фізособам за безготівкові кошти у гривні у касах уповноважених установ, їх відокремлених підрозділів, пунктах обміну іноземної валюти.

Окрім того банки зможуть здійснювати операції з купівлі та продажу банківських металів із фізичною поставкою за безготівкові кошти у гривні фізособам, а також операції з продажу банківських металів у вигляді монет – юридичним особам.

Також НБУ розширив можливості громадян щодо інвестування за кордон: фізособа-резидент зможе проводити відповідні операції за участю резидента-торговця цінними паперами.

  • Розширено можливості громадян з інвестування за кордон – фізособа-резидент зможе проводити відповідні операції за участі резидента-торговця цінними паперами. 

Зміни передбачають, що для здійснення інвестиції в іноземні фінансові інструменти торговець діятиме як брокер (за рахунок такої фізособи). Так, кошти в іноземній валюті переказуватимуться з поточного рахунку громадянина в банку на поточний рахунок торговця, відкритий в цьому ж банку, з подальшим їх переказом за кордон або на поточні рахунки нерезидентів, відкриті в Україні.  

Автор: Анна Макарчук
Читайте також