По нафтопроводу "Дружба" в Брянській області було завдано удару
18:35 01.02.2023
256

У Росії повідомляють про ракетний удар з системи "Точка-У" по нафтопроводу "Дружба" у Брянській області. По ньому рф прокачує нафту через Білорусь до Європи.

Про це повідомляє російський Telegram-каналу Mash.

«Внаслідок попадання снаряда на територію станції постраждалих немає, пошкодження усуваються силами ремонтної бригади. Нафтопровід "Дружба" працює в штатному режимі", – повідомив демін.

Він додав, що інцидент стався напередодні увечері. А у пресслужбі компанії заявили, що зараз на станції проблема з електроенергією. Але вона не виведена з експлуатації і “може працювати просто в неробочому режимі".

Компанія також повідомила, що після обстрілу з'явилася вирва діаметром 20 метрів, але її вже засипали.

3 червня ЄС ухвалив рішення призупинити закупівлю російської сирої нафти з 5 грудня, незважаючи на велику залежність від російських вуглеводневих продуктів. ЄС також припинить імпорт нафтопродуктів із росії 5 лютого.

Всього за місяць до початку російсько-української війни блок імпортував з росії 2,4 млн барелів сирої нафти і 1,4 млн барелів нафтопродуктів на добу.

Санкції, які, як очікується, ще більше посилять енергетичну кризу в ЄС, будуть тимчасово припинені для деяких країн, які не мають виходу до моря, включаючи Угорщину, Словаччину та Чехію. Цим країнам буде дозволено імпортувати російську сиру нафту трубопроводом «Дружба», але вони не зможуть продавати нафту, що купується, іншим країнам-членам або третім сторонам.

Болгарії також було дозволено імпортувати російську нафту морем до кінця 2024 року, оскільки її нафтопереробний завод призначений лише для переробки російської сирої нафти.

Хорватія також отримала часткове звільнення від санкцій, щоб права продовжувати постачати вакуумний газойль — тип важкого дизельного палива — для роботи свого нафтопереробного заводу у місті Рієка.

Німеччина та Польща добровільно припинили імпорт нафтопроводом «Дружба», незважаючи на наданий виняток. За оцінками, санкції скоротять імпорт нафти ЄС із росії приблизно на 90%.

Санкції щодо російської нафти було розширено, включаючи обмеження на транспортування російської нафти до третіх країн.

На додаток до цих заборон на імпорт, країни ЄС та G7 домовилися ввести верхню межу цін на російську морську нафту у розмірі 60 доларів за барель, яка також набула чинності 5 грудня і переглядатиметься кожні два місяці.

Сторони забезпечать встановлення граничної російської ціни не менш ніж на 5% нижче за ринкову ціну на сиру нафту.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також