Верховний Суд відкрив справу за боргом "Укрзалізниці" російському Сбербанку
16:00 29.06.2021
300

Верховний Суд України 24 червня відкрив касаційне провадження за позовом "Укрзалізниці" до російського "Сбербанку". Мова про борг української залізниці в 5 млн доларів, повідомляє I Like News з посиланням на УНН та судовий реєстр.

"Укрзалізниця" заперечує рішення першої інстанції та апеляції, якими задоволено заяву "Ощадбанку" про заміну правоприемника з ДП "Донецька залізниця" на "Укрзалізницю" за кредитною заборгованістю в 3,75 млн доларів, 1,37 млн доларів заборгованості за користування кредитною лінією і 616 тис. грн судового збору. Всього понад 5 млн доларів "Укрзалізниця" повинна віддати банку, половина акцій якого належить уряду РФ.

Президент Володимир Зеленський вважає, що однією з основних причин банкрутства "Укрзалізниці" є кредити, які керівництво залізниці набрало за завищеними ставками. Президент вимагає знайти і посадити людей, винних у розкраданнях коштів національної "Укрзалізниці".

Парламентська Тимчасова слідча комісія з оцінки критичного стану "Укрзалізниці" підтверджує слова Президента про те, що кредити бралися за завищеними ставками за потурання Наглядової ради, члени якої отримують мільйонні зарплати.

Однак НАБУ при цьому продовжує ігнорувати ТОП-корупцію в "Укрзалізниці". Флагманами боротьби зі злочинами на залізниці замість антикорупціонерів стали СБУ і Нацполіція.

Читайте також