Українці платитимуть за транспортування газу по-новому
08:59 24.11.2021
303

Тарифи за транспортування газу в Україні будуть перераховані з 1 січня 2022 року. Суми у платіжках залежатимуть від обсягу споживання газу та тарифів, встановлених для облгазів.


Як пишуть ЗМІ, якщо регулятор не погодить розподільчих компаній на значне підвищення тарифу, деякі споживачі можуть платити за доставку газу менше, ніж було до цього. Нова формула абонплати від облгазу з 1 січня виглядатиме так:

  • кількість газу, який використали з жовтня 2020-го по жовтень 2022-го, поділити на 12 та помножити на тариф.

Цей тариф і планують різко підвищити. На сайтах облгазів було розміщено для громадського обговорення проєкти перегляду цін. Про це написали ЗМІ, і невдовзі у "Нафтогазі" заявили, мовляв, підвищення – фейк. Хоча насправді НАК жодного стосунку до облгазів не має. А затверджує тариф Національна комісія у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Споживачі, які з жовтня 2020 по жовтень 2021 витратили газу менше, ніж роком раніше, зможуть платити за доставку менше. За однієї умови: якщо тариф не збільшиться, малоймовірно, пише ЗМІ. Справа в тому, що для доставки потрібен технічний газ, ціна якого також зростає. Також є витрати на зарплати, ремонт та амортизацію.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також