Бізнесмени прогнозують позитивну динаміку розвитку кампаній попри війну
12:00 21.09.2022
255

Майже половина (47%) членських компаній Європейської Бізнес Асоціації прогнозують позитивну динаміку розвитку свого бізнесу у 2023 році. Про це свідчать результати опитування "Прогнози бізнесу на 2023 рік", проведеного ЄБА у партнерстві з Райффайзен Банк за аналітичної підтримки Gradus Research.

Цьогорічні результати очікувано демонструють погіршення настроїв та прогнозів топ-менеджерів. Для порівняння, минулого року позитивні прогнози робили 83% СЕО.

Водночас 28% директорів розраховують у 2023 році втримати бізнес-показники на нинішньому рівні, а 25% очікують погіршення стану справ у їхнього бізнесу (минулого року таких було тільки 2%)", - йдеться у повідомленні.

При цьому більшість компаній розраховують наступного року на позитивний фінансовий результат.

Зазначається, що у порівнянні з минулим роком на третину зменшилась кількість підприємців, що планують впровадження нових інвестиційних проєктів - про це повідомили тільки 19% компаній.

Тільки один із пʼяти СЕО планує наймати нових людей у наступному році. Тоді як більшість директорів, а саме 53%, стверджують про плани втримати команду без змін, інші 28% будуть вимушені вдаватися до скорочення штату. При цьому минулого року більше половини компаній планували розширення штату.

Середня вартість запланованих проєктів складає близько 3 млн доларів.

Автор: Богдана Валігура
Читайте також