Україна змінює військову стратегію та готується переломити хід війни – NYT
10:05 14.08.2022
257

Україна завдяки новому озброєнню змінює свою військову стратегію: вона бʼє по ключових позиціях росіян за допомогою комбінації «далекобійна зброя та місцеві партизани».

Про це йдеться в матеріалі американської газети The New York Times.

Захисники порушили критичні лінії постачання і все частіше бʼють по цілях, які мають ключове значення для бойового потенціалу Москви. 

"Україна, завдяки зростанню постачання арсеналу західної зброї великої дальності і місцевим бійцям, відомим як партизани, змогла завдати удару по російських військах глибоко в тилу ворога, порушивши критичні лінії постачання, і все частіше завдає ударів по цілях, які мають ключове значення для бойового потенціалу Москви", – йдеться в матеріалі.

Такий підхід особливо добре підходить для Херсонської області, де ЗСУ вдалося вдарити по останньому з чотирьох мостів, від яких залежить постачання окупантів в Херсоні, вважають журналісти.

Нова зброя змусила РФ перебудуватися на полі бою та дала українцям деяку фору для ухвалення більш стратегічних рішень. Зокрема, цього тижня на російській авіабазі в Криму відбулася серія вибухів, внаслідок яких було знищено не менше восьми бойових літаків.

За словами українського чиновника, з яким спілкувались журналісти, вибухи відбулися внаслідок завданого спецназом удару за підтримки місцевих партизанів. 

Оскільки російська армія набагато перевершує сили України за чисельністю особового складу, озброєння та боєприпасів, українські збройні сили мають бути новаторськими та гнучкими.

Українські військові поки не досягли великих територіальних успіхів, але їм вдалося уповільнити просування Росії та зупинити важкі втрати. Росіяни все ще продовжують тиснути на сході та півдні. Вони досі мають достатньо сил для продовження наступальних операцій.

Ідея, за словами українського командування, полягає в тому, щоб зробити умови настільки неприйнятними, щоб Росія самостійно відступила за Дніпро перед очікуваною українською контратакою.

Український шлях, і це стає дедалі більш очевидним, полягає у завданні ударів, які підривають здатність Москви підтримувати сили, розгорнуті нею на фронті.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також