Україна почала відбір фільмів на «Оскар»
09:11 26.08.2021
252

З 25 серпня Оскарівський комітет України розпочинає приймання заявок на участь національних фільмів у відборі на висування на премію «Оскар».

Про це повідомляє пресслужба Держкіно.

«Приймання заявок проходитиме з 25 серпня по 8 вересня. В цей період Комітет проводитиме консультації для кінематографістів щодо подання фільмів для розгляду», - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, фільм-номінант має відповідати таким параметрам: це має бути повнометражний ігровий, документальний або анімаційний фільм (не менше 40 хвилин), знятий поза межами США; домінантною мовою фільму не повинна бути англійська; фільм має бути випущено у комерційний прокат з 1 січня 2021 року і не пізніше 31 грудня 2021 року, що тривав щонайменше 7 днів поспіль; фільми, які мали запланований кінотеатральний реліз, але спочатку стали доступні на авторитетних комерційних сервісах стримінгової дистрибуції чи відео на замовлення, можуть претендувати на розгляд у категорії "Міжнародний повнометражний фільм" 94-ох Нагород за умови надання Академії документації (оригінальний(і) документ(и) та переклад на англійську мову) про дати закриття кінотеатру/зали, встановлені урядом, попередньо запланований кінотеатральний реліз та угоди про стримінгову дистрибуцію чи відео на замовлення.

Цьогоріч Український Оскарівський комітет встановив такі дати проведення відбору національних фільмів: з 25 серпня по 8 вересня 2021 р. – приймання заявок на участь у конкурсі; з 9 вересня по 23 вересня 2021 р. – розгляд заявок Комітетом; 24 вересня 2021 р. – засідання Комітету та оголошення результатів конкурсу.

Як повідомляється, 94-та церемонія вручення премії "Оскар" відбудеться 27 березня 2022 року в Лос-Анджелесі.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також