Масова вакцинація: що відомо про вакцину від коронавірусу, яку отримала Україна?
15:01 24.02.2021
259

У вівторок, 23 лютого, Україна отримала партію вакцини від коронавірусу. Перші 500 тисяч доз вакцини Covishield індійського виробника Serum Institute of India (Інститут сироваток Індії) невдовзі скерують у регіони для масової вакцинації медиків, передає DW.

За інформацією МОЗ дана вакцина – розроблена Оксфордським університетом тм британсько-шведською компанією AstraZeneca, що виробляється на потужностях індійського виробника і має локальну торговельну назву Covishield. Саме цю індійську вакцину днями і зареєстрував український регулятор. При цьому раніше жодні офіційні повідомлення та нормативні документи щодо вакцинації не містили згадок про Covishield. Українцям говорили тільки про домовленості щодо вакцини AstraZeneca.

Що відомо про індійського виробника

Фармацевтичне підприємство Serum Institute of India позиціонує себе як найбільший виробник вакцин у світі. За його власними даними, 65 відсотків вакцинованих дітей в усьому світі щонайменше один раз отримували вакцину, вироблену на потужностях Serum Institute. Ця компанія виробляє низку імунобіологічних препаратів для понад 170 країн. Україна також має досвід співпраці з цим виробником. Зокрема, у 2018 році почала закуповувати вакцини проти коклюшу, дифтерії, правця (АКДП).

Улітку 2020 року індійський фармвиробник та компанія-розробник вакцини проти коронавірусу AstraZeneca уклали ліцензійну угоду на виробництво і постачання одного мільярда доз вакцин від COVID-19 для країн з низьким та середнім рівнем доходу. Окрім того, на потужностях Serum Institute зосередиться виробництво американської розробки NovaVax, про поставки якої на липень також попередньо домовилися в Україні.

Для кого Індія виготовляє «оксфордську вакцину»

Вироблену за ліцензією «оксфордську вакцину» Індія першочергово використовує для імунізації власного населення. Окрім того, вакцину Covishield імпортують такі країни, як Бангладеш, Непал Бутан, Мальдіви, Сейшели та М'янма.

За повідомленнями ЗМІ, індійську вакцину з наступного місяця також планують поставити до Канади. А британський регулятор лікарських засобів наразі проводить інспекцію виробничих процесів на виробництвах міста Пуне, потенційно прокладаючи шлях для вакцини Covishield до Великобританії. 

 

Автор: І like News (28991
Читайте також