Юристам в Україні можуть заборонити заочну освіту
13:00 10.08.2017
252

Міністерство юстиції України виступає за повну заборону заочної форми навчання для майбутніх юристів. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко в ефірі Еспресо.TV.

"Якщо ти юрист, то мінімум чотири роки повинен відучитися стаціонарно. Щоб потім ти не калічив свою долю і не калічив долю людей, з якими ти стикаєшся, будучи адвокатом, суддею, прокурором, держслужбовцем", – підкреслив Петренко.

На думку міністра, вимоги до майбутніх юристів є не менш високими, ніж до майбутніх медиків, тому система вищої юридичної освіти в Україні, так само як і освіти медичного, має бути стаціонарною.

Пропоновані нововведення, вважає Петренко, допоможуть уникнути нинішнього спотворення правової освіти.

"Юридичну освіту за останні десятиліття просто спотворили через її комерціалізації. Коли випускали юристів, вибачте, кулінарні технікуми. Ось такий горе-фахівець, який отримує ось такий горе-диплом, потім через якісь зв'язки влаштується, наприклад, до правоохоронного органу, не знаючи базових азів юридичної науки, юриспруденції, прав людини, і почне калічити долі інших людей", – зазначив голова Мін'юсту

Як повідомив Петренко, заборона заочної форми навчання для студентів-юристів очолюване ним відомство восени "фіксуватиме у вигляді Концепції реформи юридичної освіти".

Нагадаємо, цього року вступні іспити до магістратури з права вперше проходили у вигляді ЗНО. Вступники ж на перший курс вищих навчальних закладів повинні були обов'язково користуватися особистими електронними кабінетами.  
Читайте також
ТЦ Ocean Plaza незабаром відкриється
Суспільство
12:00 06.08.2022
ТЦ Ocean Plaza незабаром відкриється