В Україну повертається аномальна спека: прогноз синоптиків на тиждень
16:10 15.08.2017
253

Початок тижня, згідно з даними Укргідрометцентру, очікується відносно прохолодним і дощовим.

В Україні вже в цю середу очікується значне потепління. Так, на півдні країни стовпчик термометра досягне позначки в 34 градуси спеки. Згідно з прогнозом синоптиків, перша половина тижня очікується дощовою і відносно прохолодною, а друга половина – спекотною і малохмарною. Сайт "Сегодня" з'ясував, яку погоду чекати українцям цього тижня.

Прогноз погоди на тиждень

15 серпня грозові дощі очікуються в центрі, на півдні та півночі України. У той же час на заході і сході, згідно з прогнозом синоптиків Укргідрометцентру, очікується мінлива хмарність. Відносно спекотна погода – в південних областях. Тут стовпчик термометра коливатиметься в межах 32-34 градусів вище нуля. На сході температура повітря вдень може піднятися до 32 градусів. У центрі і на півночі – від 27 до 29 градусів. Прохолодна погода – на заході. Тут стовпчик термометра коливатиметься в межах 23-25 градусів тепла.

1500000

У середу, 16 серпня, на території заходу України очікується потепління до 27-29 градусів вище нуля. Опади тут не очікуються. Грозовий циклон в цей день накриє територію півдня, центру і півночі країни. При цьому в південних областях температура коливатиметься в межах 32-34 градусів, в центрі і на півночі – від 27 до 29 градусів.

На сході України – мінлива хмарність. Вдень температура повітря підніметься до 31-33 градусів спеки.

1600000

17 серпня грозовий циклон переміститься на захід України. Тут, незважаючи на грозові дощі, очікується потепління до 29-31 градусів тепла. На решті території в цей день синоптики прогнозують незначну хмарність. Потепління очікується на всій території країни: на півдні і в центрі – до 32 градусів, на півночі – до 30-31 градусів, а на сході стовпчик термометра вдень підніметься до 32-34 градусів.
170000018 серпня синоптики прогнозують дощі в Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Донецькій та Сумській областях. На решті території – мінлива хмарність. На всій території країни стовпчик термометра підніметься вище 30 градусів тепла. Найбільш спекотна погода – на сході. Тут очікується до 36 градусів вище нуля вдень. На півдні стовпчик термометра коливатиметься в межах 31-34 градусів, в центрі і на півночі – від 30 до 32 градусів, а на заході України – від 28 до 31 градуса тепла.

Народний прогноз погоди

15 серпня відзначається перенесення із Єрусалиму до Константинополя мощів первомученика Стефана (Степана), повідомляє портал "Синоптик". Степан вважається покровителем коней. Наші пращури помітили, яка погода на Степана – такий і вересень буде. А по тому, які дні 15-19 серпня, визначали погоду на вересень-січень.

16 серпня вшановується пам'ять преподобного Антонія Римлянина, Новгородського чудотворця. У народі святого називали Антон Віхровей, так як в цей день часто буває вітер, по якому судять про майбутню зиму. Якщо на Антона вихор – чекай сніжну зиму. Ще за старих часів примітили, яким є цей день, такий і жовтень.

17 серпня відзначається день пам'яті святого преподобного Євдокії (Авдотьї). Дощі в цей час йдуть серед білого дня, без блискавок і грому. По цьому дню судили про майбутній листопад: "Яка Авдотья – такий листопад". Якщо день погожий, ясний, так і листопад видасться погожим, а якщо похмуро і дощитиме – бути йому сірим і туманним.

18 серпня вшановується пам'ять святого Євстигнія. У колишні часи на Євстигнія їли сиру цибулю з хлібом, сіллю і квасом, від чого були здорові. А в кімнатах розвішували зв'язки цибулин – щоб повітря очищалося. У давнину в цей день визначали погоду на грудень: "Який Євстигній – такий і грудень".

19 серпня відзначається свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. У давнину помітили, що зі Спасу "погода перетворюється". Погода цього дня вказувала на майбутню осінь: "Який день у Другий Спас, така і Покрова (14.10)". Якщо день був сухим, то й осінь суха буде, мокрий – мокра осінь, а якщо ясний, то слід готуватися до суворої зими.

Читайте також