В Україні різко зросли ціни виробників промпродукції
16:12 08.11.2016

Про це свідчать дані Держстату.

У добувній промисловості і розробленні кар’єрів у жовтні ціни підвищилися на 0,8%, у тому числі у добуванні сирої нафти - на 9,1%, кам’яного вугілля - на 6,4%, природного газу - на 0,4%.  Водночас у добуванні залізних руд ціни знизилися на 3,5%.

Продукція переробної промисловості подорожчала на 2,4%, здебільшого через підвищення цін у виробництві коксу та коксопродуктів (на 43%).

Крім того, у виробництві продуктів нафтоперероблення  ціни зросли на 7,8%, металургійному виробництві - на 2,3%, комп’ютерів, електронної та оптичної продукції - на 1,2%.

У той же час у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції зафіксовано зниження цін на 0,9%, автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів - на 0,5%.

У виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів  зростання цін становило 1,5%, зокрема, у виробництві молочних продуктів - 5,8%, тютюнових виробів - 5,4%, цукру - 3,4%, хліба, хлібобулочних і борошняних виробів - 1%. Разом з тим у виробництві олії та тваринних жирів відбулося здешевлення продукції на 0,7%, м’яса та м’ясних продуктів - на 0,3%.

У постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря ціни підвищилися на 15,3%, у тому числі на електроенергію - на 16,2%, теплоенергію - на 3,3%.

Нагадаємо, ціни виробників промпродукції у вересні порівняно з попереднім місяцем зросли на 2,6%.

Економічна правда

Читайте також