Урожай СБУ: десятки вироків за пости в соцмережах
20:36 26.06.2017
253

З 2014 року в Україні було ухвалено 36 вироків за статтею про заклики до повалення влади, які були озвучені в соціальних мережах, - пише Кorrespondent.net.

За інформацією СБУ, проти адміністраторів сепаратистських груп з початку поточного року відкриті 28 кримінальних проваджень за поширення закликів до насильницького повалення конституційного ладу чи захоплення влади - злочину, передбаченого ст. 109 ККУ.

"DW знайшла у відкритому реєстрі судових рішень більше 50 вироків за цією статтею, ухвалених судами з весни 2014 року. З них 36 так чи інакше пов'язані з поширенням відповідних закликів через соціальні мережі", - сказано в статті.

У той же час зазначається, що майже половина таких вироків стосується адміністраторів сепаратистських груп у заборонених сьогодні соцмережах Вконтакті і Однокласники, які діяли в Києві, Черкаській, Житомирській, Закарпатській та інших областях.

Окремі провадження також стосувалися не адміністраторів подібних груп, а громадян, які робили репости сепаратистських матеріалів на власних сторінках у соцмережах.

"Наявність у обвинувачених від декількох десятків до декількох сотень друзів чи передплатників дозволила суду трактувати такі дії як поширення закликів", - сказано в статті.

У той же час, як пише видання, вироки за цією статтею були ухвалені не тільки за сепаратистську діяльність.

"Так, у лютому 2016  року Зарічний суд м. Суми розглядав справу стосовно 22-річного студента, який на своїй сторінці у Вконтакті під ніком Богдан Мазепа перепостив повідомлення однієї з націоналістичних груп.

"На добраніч, не дамо відродитися совку, не дамо толерантній Європі змусити нас прийняти біженців. Скинемо уряд і поставимо ОСОБУ_3 на чолі з повстанцями", - цитується заклик в ухвалі суду. Це і ще кілька повідомлень були розцінені судом як заклики до повалення чинного конституційного ладу.

Зазначається, що предметом дослідження слідства стають навіть коментарі в публічних повідомленнях.

"Прикладом може стати справа стосовно ужгородського музиканта Юрія Б., який у січні 2017 року прокоментував пост у Facebook-групі "Пересічка Ужгород" із закликом зібратися на мітинг під Закарпатською облдержадміністрацією. "Коли хочете порядку, то треба брати всім у руки зброю і валити ту всю братію, коли ж ні, то навіщо ці заклики", - написав Б. у коментарях, що було кваліфіковане слідством і судом як публічний заклик до захоплення влади", - йдеться у статті.

Нагадаємо, 26 червня з'явилася інформація про те, що українська аудиторія Вконтакті знизилася на 60%.

Читайте також