У Гонтаревої кажуть, що падаючу гривню заспокоїть транш від МВФ
16:40 05.09.2016
255

Про це йдеться у коментарі заступника голови НБУ Олега Чурія, переданому "Економічній правді".

За його словами, Нацбанк має намір і надалі проводити за необхідності валютні інтервенції, щоб стримувати волатильність курсу, викликану тимчасовими факторами, оскільки курс гривні має суттєвий влив на рівень інфляції.

"У серпні ми поновили продаж валюти на міжбанку з огляду на посилення сезонних коливань обмінного курсу  протягом останніх тижнів та неспроможність ринку самостійно послабити їх через його низьку глибину. З 31 серпня проведено чотири аукціони, під час яких ми задовольнили заявки на 140 млн доларів", - заявив Чурій.

Заступник голови НБУ запевнив, що регулятор має всі можливості для подальшого згладжування коливань завдяки нарощуванню міжнародних резервів протягом останніх п’яти місяців до рівня 14,1 млрд доларів.

Він наголосив, що незважаючи на поточну волатильність на валютному ринку, Національний банк вважає актуальним поточний прогноз інфляції на рівні 12% на кінець цього року та 8% на кінець наступного року.

За його словами, забезпечити такий рівень інфляції дозволить кілька позитивних для валютного ринку чинників:

· Надходження експортної виручки збільшиться завдяки зростанню цін на сталь і залізну руду, а також від продажу нового урожаю.

· Важливим фактором для послаблення коливань курсу стане поновлення співпраці з МВФ, на яке ми очікуємо найближчим часом.

"Це як забезпечить збільшення міжнародних резервів, так і послабить психологічний тиск на курс гривні", - сказав Чурій.

Водночас, наголосив він, найближчим часом на стан валютного ринку може вплинути кілька короткострокових факторів.

"По-перше, цього тижня на стан валютного ринку також впливатиме й інший тимчасовий фактор – робочий день в Україні 5 вересня збігається зі святковим вихідним днем у США. У такі періоди надходження валютної виручки на рахунки українських банків традиційно скорочується, і, як наслідок, спостерігається надлишковий попит на валюту", - сказав Чурій.

"По-друге, на початку вересня, відповідно до розробленого графіка, тимчасово зріс попит на валюту для репатріації дивідендів", - заявив заступник голови НБУ.

"Ці фактори матимуть нетривалий вплив і не призведуть до волатильності гривні, несумісної з досягненням інфляційних цілей", - підсумував він.

Як повідомлялося, 5 вересня котирування гривні до долара на міжбанківському валютному ринку України на середину торгіввстановилися на рівні 26,82-26,88 гривні за долар.

Економічна правда

Читайте також