Повний локдаун: Урядовці назвали умови для запровадження жорсткого карантину
17:07 21.11.2020
272

Урядовці розглядають можливість запровадження «більш жорсткого карантину», проте зазначають, що таке рішення буде прийнято лише у тому випадку коли кількість українців хворих на COVID-19 продовжуватиме рости. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Карантин «вихідного дня» залишається нашою розумною альтернативою локдауну. Минулі вихідні показали, що люди обмежили свою мобільність, найбільше із часу весняного карантину. Це значить, що зменшилися довготривалі контакти між різними соціальними групами. Відповідно менше шансів, що здорові люди підхопили вірус. Тому, ці та наступні вихідні буде діяти карантин «вихідного дня». Після цього ми можемо оцінити його результат. Ми вбачаємо цей результат у виході на плато за кількістю захворілих. Стосовно введення більш жорсткого карантину. Цей план дійсно розробляється, АЛЕ — це план Б, якщо не спрацює карантин «вихідного дня». Ми почали публічне обговорення цього плану Б, аби вся країна розуміла його. Ми хочемо, щоб наші кроки були зрозумілими та передбачуваними для людей та бізнесу. Тому цього тижня ми двічі зустрічалися з міськими головами. Відбулася зустріч із Радою церков. Зустріч та обговорення з бізнесом. Для міських голів розсилається опитування щодо того, які протиепідемічні правила та обмеження вони вбачають оптимальними. Які обмеження для яких місць скупчення людей найкраще застосувати, - йдеться в дописі.

За словами прем’єр-міністра високопосадовці щодня спілкуються з епідеміологами та інфекціоністами, а також аналізують ситуацію у кожному регіоні.

Все це ми робимо зараз, щоб напрацювати спільний, виважений та підтриманий усіма план. Хочу ще раз наголосити: жодної дати щодо введення більш жорсткого карантину зараз немає, - зауважив Шмигаль.

Нагадаємо, від сьогодні українців штрафуватимуть за відмову надягати маску, або респіратор у публічних місцях.

 

Читайте також