Ляшко виступив за легалізацію канабісу в Україні
20:32 29.01.2021
254

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко виступив із заявою про легалізацію марихуани. На думку посадовця, вирішення подібного питання надзвичайно важливе для важкохворих пацієнтів. Про це він повідомив виданню РБК-Україа. 

Як лікар, переконаний, що варто говорити та пояснювати про медичний канабіс. Питання легалізації канабісу в медичних цілях – це у першу чергу, про розв'язання питання зменшення болю для важкохворих. А не політика. Терапевтичне застосування канабісу підтверджене вченими для важкохворих пацієнтів, зокрема онкохворих і паліативних хворих, дітей з епілепсією, пацієнтів із депресією та тривожними станами, військових з посттравматичним синдромом, людей з хворобами Альцгеймера, Паркінсона, розсіяним склерозом та псоріазом, - пояснив головний санітарний лікар.

Окрім того, за словами Ляшка в багатьох країнах вже дозволли використовувати марухуану в медичних цілях.

Україні вже також варто переглянути питання дозволу використання канабісу в медичних цілях для осіб, які потребують такого виду лікування. Вживання канабісу з медичною ціллю дозволено у – Данії, Австрії, Італії, Канаді, Швейцарії, Польщі, Фінляндії, Північній Македонії. Також, медична марихуана дозволена в Туреччині, Ізраїлі, Росії, Замбії, Зімбабве, Перу, Таїланді, Вануату та Панамі, - наголосив Ляшко.

Він додав, що потрібно легалізувати марихуану без ажіотажу, оскільки в пріоритеті – допомога важкохворим людям.

 

Читайте також