Родичі українських політв'язнів просять ЄС ввести нові санкції проти РФ
20:06 13.03.2017
254

Родичі ув’язнених за політичними мотивами Українців просять Європарламент запровадити новий вид санкцій, щодо причетних до цього росіян, - пише Українська правда.

Про це йдеться у зверненні до Європарламенту рідних в’язнів Кремля та Євромайдану SOS, який веде кампанію LetMyPeopleGo для їх звільнення.

"Вже третій рік ми боремося за звільнення громадян України, які були запроторені у російські тюрми за сфабрикованими кримінальними обвинуваченнями. За цей час їх кількість невпинно зростає, і зараз становить щонайменше 44 людини. Серед них режисер Олег Сенцов, визнаний Міжнародною Амністію в’язнем сумління правозахисник Емір-Усеїн Куку, журналіст Роман Сущенко, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та багато інших", - йдеться у повідомленні.

Вказується, що у цьому році окупаційна влада в Криму "почала показово арештовувати адвокатів політв’язнів та людей, які носять їм передачі".

"Це значить, що барометр несвободи на окупованому півострові досяг своєї критичної позначки та вимагає негайної реакції міжнародної спільноти", - йдеться у заяві.

Родичі просять включити до тексту резолюції Європейського парламенту про українських політичних в’язнів в Росії та щодо ситуації в Криму положення про новий вид санкцій Європейського Союзу проти Російської Федерації.

Також пропонується призначити спеціального представника ЄС по окупованому Криму та Донбасу для здійснення постійного контролю за ситуацією із порушенням прав людини.

Водночас родичі політв'язнів просять почати розслідування в ЄС щодо пошуку "брудних коштів" керівництва РФ, вимагати від Росії допуску на окуповані території, припинення практики політичних переслідувань та негайного звільнення громадян України, ув’язнених за політичними мотивами.

Також родичі просять "започаткувати постійний моніторинг  сфабрикованих судових процесів над жертвами політичних переслідувань в Російській Федерації та окупованому Криму, а також  продовжувати практику участі дипломатів держав-членів Європейського Союзу у судових засіданнях, що відбуватимуться на території Російської Федерації".

Родичі водночас просять "організувати місії із залученням незалежних медиків до місць утримання громадян  України" і "створити оперативну робочу групу для формування переліку осіб, причетних до фабрикування кримінальних справ проти громадян України… та запровадити проти них персональні санкції".

Заяву підписали більше 50-ти людей, зокрема родичі Олега Сенцова, Романа Сущенка, Андрія Захтея, Станіслава Клиха, Євгена Панова та інші.

Читайте також