Рада планує ввести мораторій на банкрутство "Чорноморнафтогазу"
14:19 21.03.2017
256

Верховна Рада прийняла за основу законопроект, яким пропонується до 1 січня 2019 року встановити мораторій на стягнення заборгованості з компанії "Чорноморнафтогаз", - пише Економічна правда.

За відповідне рішення проголосували 240 народних депутатів.

Проект закону покликаний стабілізувати діяльність товариства у зв'язку з тимчасовою окупацією території України.

Згідно з документом, також підлягають зняттю накладені раніше арешти на рухоме майно "Чорноморнафтогазу".

"Дію закону запропоновано розповсюдити на виконавчі провадження, відкриті до набрання ним чинності з метою їх зупинення та розблокування роботи товариства", - йдеться у пояснювальній записці.

Також проектом пропонується установити, що спеціальні дозволи на користування надрами, надані товариству на ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території, строк дії яких закінчився в період тимчасової окупації, вважаються такими, що продовжили строк своєї дії на період тимчасової окупації.

Як відомо, у березні 2014 року внаслідок анексії Криму Російською Федерацією "Чорноморнафтогаз" втратив доступ до виробничих потужностей та газових родовищ на півострові та шельфі.

На даний час товариство зареєстровано у Києві, вживає заходи щодо налагодження господарської діяльності, займається відновленням втрачених документів та формуванням доказової бази для міжнародних судів проти Російської Федерації.

Збитки, завдані "Чорноморнафтогазу" анексією АР Крим, заявлені у позові Міністерства юстиції України до Російської Федерації щодо визнання незаконною окупації Криму та компенсації збитків, завданих цією окупацією.

Читайте також