Венеціанська комісія розкритикувала законопроект Зеленського про КСУ
11:08 01.11.2020
407

Венеціанська комісія в особі її голови Джанні Букіккіо направила на ім'я спікера Верховної Ради листа, в якому висловила позицію щодо конституційної кризи в Україні.

Відзначається, що ефективна боротьба з корупцією і повага незалежності судових органів та принципу Закону повинні йти рука об руку. Не може бути ефективної боротьби з корупцією без незалежної судової влади і поваги верховенства закону. Як і не може бути незалежної судової системи та поваги до верховенства закону в умовах повсюдної корупції.

У цьому контексті незалежність і неупередженість антикорупційної інституції повинні бути забезпечені не тільки законом, а й на практиці.

Венеціанська комісія також наполягає на важливості боротьби проти корупції в Україні, особливо в судовій системі. Конституційний суд відіграє важливу роль як стражник Конституції і її цінностей і як арбітр поділу влади.

Ми повністю згодні з важливістю забезпечення суспільної довіри до Конституційного Суду, але вважаємо, що довіра з боку інших державних інститутів не менш важлива...

GRECO продовжить моніторинг дотримання Україною міжнародних антикорупційних стандартів. Венеціанська комісія і Рада Європи готові проаналізувати запропоновані варіанти і розробити конкретні рішення для виходу з поточної ситуації.

 

Автор: Єва Козаченко
Читайте також