МВФ хоче обговорити з Україною бюджет і реформу пенсійної системи
12:48 28.09.2016

Про це заявив представник МВФ в Україні Жером Ваше, передають Українські Новини.

"Є низка питань, які також важливо обговорити, щоб розглянути поточний стан справ. Потрібно обговорити бюджет на наступний рік, потрібно зрозуміти, яка буде реформа пенсійної системи, про яку вже ми говорили", - сказав він.

Ваше зазначив, що МВФ планує обговорити реформи у фінансовому і банківському секторі, а також продовження реформ в енергетичному секторі.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд заявляє про отримання від української влади гарантій щодо проведення реформ.

Нагадаємо, раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що МВФ вимагає від України проведення пенсійної реформи для отримання наступного траншу.

Серед вимог: поступова зміна пенсійного віку, встановлення єдиного принципу пенсійного забезпечення без надання пільг для яких-небудь професій (крім військових), розширення бази для внесків у систему соціального забезпечення, встановлення справедливого податкового режиму для пенсій.

14 вересня Міжнародний валютний фонд вирішив виділити Україні третій транш у розмірі 1 млрд доларів за програмою розширеного фінансування EFF.

Спершу передбачалося, що третій транш становитиме 1,7 млрд доларів, що повинен був надійти в країну ще в 2015 році.

Потім влада країни повідомляла, що рішення про третій транш рада директорів МВФ зможе прийняти в червні поточного року.

Через невиконання Україною всіх умов фонд знизив розмір траншу з 1,7 млрд доларів до 1 млрд.

Читайте також