М.Цукерберг має намір змінити формат Facebook
14:41 17.02.2017
253

Засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг має намір зайнятися розвитком соціальної інфраструктури для формування глобального співтовариства на базі заснованої ним соцмережі. Про це він написав у четвер, 16 лютого, у зверненні до користувачів, передає УНН.

"Зараз по всьому світу є люди, які залишилися за бортом глобалізації, і рухи, які виступають за відхід від глобальних зв'язків", - констатував засновник Facebook. У цьому зв'язку М.Цукерберг хоче перейти від формату соцмережі для друзів і сім'ї до розвитку глобальної соціальної інфраструктури.

"У такі часи, як зараз, найважливіше, що ми в Facebook можемо зробити - це створити соціальну інфраструктуру, щоб дати людям можливість вибудувати глобальне співтовариство, яке працює для всіх нас", - підкреслив М.Цукерберг.

Він виділив п'ять основних напрямків - розвиток взаємної підтримки, забезпечення безпеки, інформованості, громадянської активності та залучення представників різних культур і поглядів.

Зокрема, говорячи про поширення інформації, М.Цукерберг висловив стурбованість з приводу "бульбашок фільтрів" (персоналізація пошуку і відображення інформації, при якій користувач бачить тільки те, що йому подобається і відповідає його поглядам - ред.) і поширення фейкових новин.

На його думку, проблемою є і те, що сенсаційні і прості повідомлення поширюються швидше за інших.

"У гіршому випадку, відбувається спрощення важливих тем і їх гіперболізація до крайнощів", - поскаржився глава соцмережі.

Щоб обмежити поширення кричущих заголовків, Facebook вводить алгоритми з обліку, чи читав користувач статтю за посиланням, перш ніж нею поділитися. Ця обставина впливає на показ таких матеріалів у стрічці новин "юзерів".

Крім того, М.Цукерберг зазначив, що Facebook розробив штучний інтелект, який повинен розпізнавати заборонений контент. Зазначається, що ця технологія почне частково застосовуватися вже в 2017 році.

Джерело: УНН
Читайте також