Кабмін дозволив позапланові перевірки пожежної безпеки
14:43 20.09.2017
255
Кабінет міністрів дозволив контролюючим органам здійснювати позапланові перевірки стану техногенної безпеки в дошкільних загальноосвітніх навчальних закладах, закладах охорони здоров'я, будинках для людей похилого віку та осіб з інвалідністю а також закладах відпочинку та здоров'я. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду 20 вересня.
Мотивуючи прийняття вказаного проекту постанови, глава Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що в 2017 році було зафіксовано на 31% більше пожеж, та на 8% більше загиблих ніж минулого року.
"Деякі державні і недержавні діячі сприймають нашу ліберальну позицію як вседозволеність", – сказав Аваков. Тож за словами міністра, постанова уряду дозволить забезпечувати належний контроль, щоб попередити в майбутньому такі катастрофи як пожежа у дитячому таборі "Вікторія". Прем'єр-міністр Володимир Гройсман наголосив, що мова йде не про мету збирання штрафів, а про безпеку. "Мене штрафні санкції не цікавлять, цікавить здоров'я дітей", – сказав він. "Питання трагедії в Одесі. Халатність, безпорадність, зловживання призводять до втрат людських життів. Особливо коли йдеться про дітей – це надзвичайно велика трагедія. Ми направили спеціальну групу з висококваліфікованих слідчих, щоб усіх – від найвищої посадової особи до того, хто безпосередньо за це відповідав, – притягнути до відповідальності. Має бути якісне розслідування, передача в суд і судовий вирок", – зазначив прем'єр. Як відомо, в ніч на 16 вересня у дитячому таборі "Вікторія" в Одесі згоріла двоповерхова дерев'яна будівля. У результаті загинуло троє дітей. Також до лікарні потрапили ще двоє дітей. Державна служба з надзвичайних ситуацій вважає ймовірною причиною пожежі в дитячому таборі "Вікторія" в Одесі несправність електроприладів в кімнаті виховательки. Мер Одеси Геннадій Труханов відсторонив від посади голову Київської райадміністрації Одеси Володимира Сушкова, директора табору Саркісяна і його заступника, який відповідав за пожежну безпеку закладу. Директор департаменту освіти Олена Буйневич сама подала у відставку. В Одесі тривають акції протесту з вимогою покарати винних. Лунають також заклики до відставки місцевої влади. Валентина Романенко, Українська правда
Читайте також