ФБР допомогло Україні визначити вибухівку у справі Шеремета
19:24 08.02.2017

Експерти Федерального бюро розслідувань США допомогли українському слідству з аналізом вибухівки, якою вбили одного з керівників Української правди Павла Шеремета, - пише Українська правда.

Про це повідомили на брифінгу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та заступник голови Національної поліції України - начальник Головного слідчого управління Олександр Вакуленко.

За словами останнього, експерти ФБР брали участь у пошуках додаткових об'єктів для експертизи та у самому експертному дослідженні. Результати, які вони отримали, використані українськими експертами.

Інші країни, зазначив він, Україна до експертизи не залучала, але направила до 14 з них запити про міжнародно-правову допомогу.

"Тепер ми очікуємо інформацію, яка може бути корисна для слідства", - додав Вакуленко.

При цьому Аваков зазначив, що, нажаль, прориву в аналізі відео фахівцями ФБР українське слідство не отримало, проте ФБРівці допомогли з аналізом вибухівки та в інших технічних моментах. "Але основну роботу зробили українські експерти", - додав він.

Аваков повідомив, що зараз американці вже не беруть участі у слідстві. Однак, за словами Вакуленка, експерти з США ще можуть бути залучені до слідства, якщо виникне така потреба, так само, як і фахівці з інших країн. "У низці юрисдикцій, де такі спеціалісти мають більшу свободу чи можливості, то ми напевне ще звернемося до них по допомогу або до спеціалістів Європолу", - додав Аваков. Як повідомлялося, українські слідчі з'ясували, що для вбивства Шеремета використали елементи протипіхотної міни МОН-50. Одного з керівників "Української правди", теле- й радіожурналіста Павла Шеремета убили в центрі Києва 20 липня 2016 року, підклавши вибухівку під автомобіль власника УП Олени Притули. Поліція назвала це терактом, однак ні організаторів, ні виконавців убивства досі не встановили й не затримали – попри викладене в інтернет відео про людей, які закладають вибухівку, і обіцянку поліції оприлюднити фотороботи підозрюваних.

Читайте також