У Вінниці на півострові Бригантина відбудеться перший фестиваль вінницької гастрокультури.
10:00 03.09.2021
304

9-10 жовтня у Вінниці на півострові Бригантина відбудеться перший фестиваль вінницької гастрокультури. Заходи будуть проходити на відкритому повітрі з дотриманням усіх вимог. Тут заплановано фудкорт вінницьких гастрозакладів,  ярмарок місцевих виробників, майстер-класи та дегустації, кулінарні змагання та багато іншого. Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради. 

Новий фестиваль покликаний закріпити Вінницю на туристичній мапі України як центр гастрономічної культури з багатовіковими традиціями, живими носіями рецептів, сучасними інтерпретаціями української кухні та виробниками органічної місцевої продукції.

Кухня Вінниччини увібрала в себе кулінарні традиції народів, які жили на його території впродовж декількох століть. Люди переосмислювали їх з урахуванням наявних місцевих продуктів і вже сталих традицій. Одним із найвідоміших кулінарних брендів Вінниці є сало - регіон славиться смаком та якістю цього продукту. Поряд із цим - низка цікавих, а подекуди й унікальних страв і рецептур.

Організаторами та ідейними натхненниками фестивалю «проСАЛО і доСАЛА» стали Вінницька асоціація гостинності «ХлібСіль», Клуб подільської кухні та Вінницька міська рада.

Захід  проходитиме на відкритому повітрі з дотриманням усіх вимог. На фестивалі буде кілька локацій та видів дозвілля: ярмарок, лекції та презентації, розваги для дітей, майстер-класи та дегустації, кулінарні змагання та концертна програма.

Учасники фестивалю дізнаються більше про рецепти подільської кухні та корисні властивості місцевих продуктів, відкриють для себе цілий спектр цікавих ресторанів Вінниці. Також підтримають локальних підприємців, зокрема малі господарства та крафтові виробництва. Допоможуть поширювати культуру споживання їжі та напоїв з увагою до традицій та побачать, як все це можна поєднати з сучасними форматами.

 Деталі програми ще допрацьовуються.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також