Цінова політика продуктів харчування в українських супермаркетах: дослідження
13:00 01.02.2023
280

Попри загальну тенденцію до підвищення цін, деякі категорії продуктів в українських супермаркетах упродовж 2022 року подешевшали, свідчить стастика сервісу Zakaz.ua.

Аналітики сервісу проаналізували ціни на низку товарів у мережах Metro, «Ашан», Novus, Varus, «Мегамаркет», «Космос» і «Еко маркет» та визначили позиції, які у січні 2023-го коштують дешевше, ніж попереднього року.

ОВОЧІ ТА ЗЕЛЕНЬ

Ціни знизилися здебільшого на деякі овочі, горіхи та фрукти. Серед овочів борщового набору дешевше коштують капуста та буряк, вартість останнього знизилася в середньому на 27%.

Білокачанна капуста подешевшала на 6% та коштує в середньому, а молода – на 40%. Найбільше впала ціна на цибулю шалот, також помітно знизилася вартість часника, гіркого перцю та грибів шиїтаке.

Також у порівнянні з січнем 2022 року подешевшала низка салатів – від 7% до 22% залежно від виду. Впали ціни на селеру та пастернак.

ФРУКТИ

Серед фруктів найбільше подешевшали кокоси, їхня вартість впала в середньому на 23%. Також знизилися ціни на екзотичні фрукти, як-от гранаділу та ківі – на 7% та 15% відповідно. Серед традиційних фруктів подешевшали кілька сортів яблук, як-от «Ред Чіф» і «Гала».

Також впала ціна на горіхи – кеш'ю (на 37%) та макадамія (майже удвічі).

КРУПИ

Ціни на деякі крупи також почали знижуватися, відзначають у Zakaz.ua. Упродовж січня 2023-го подешевшали гречка та пшоно. Середній цінник на гречку становить 68,7 гривень за кілограм (у грудні 2022-го середня вартість була на рівні 73,85 гривень). Мінімальна ціна кілограм гречки у деяких торгових мережах наразі становить 56,40 гривень.

ЯК ПРОГНОЗИ ЩОДО ЦІН НА ПРОДУКТИ

Аналітики припускають, що найближчим часом в Україні можуть знизитися ціни на овочі довгого зберігання: картоплю, буряк, моркву та цибулю.

«Також варто врахувати, що по всьому світу відбувається зниження цін на газ, нафту та нафтопродукти. Через це, відповідно, відбувається гальмування росту цін на харчі», – коментують в Zakaz.ua.

Загалом інфляція на споживчому ринку в Україні в 2022 році становила 26,6%. Продукти харчування та безалкогольні напої подорожчали на 26,6%, алкогольні напої та тютюнові вироби – на 17,4%, якщо порівнювати з груднем 2021 року.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також