Саджанці чорниці: як вибрати найкращі для вашого саду
12:00 28.04.2024
262

Саджанці чорниці в Яскрава Клумба є одними з найбільш популярних серед ягідних кущів завдяки своїм поживним ягодам та декоративним якостям кущів. Ці ягоди, великі й соковиті, не тільки відрізняються від чорниць своєю ніжністю і ледь помітним восковим нальотом, але й мають властивості, що забезпечують їхню популярність серед садівників і гурманів.

662bc9dbbb878.webp

Особливості саджанців чорниці

Перед покупкою саджанців важливо розуміти, що лохина і чорниця – це різні види ягід, хоча вони мають багато спільного. Садова лохина виростає у великі кущі до 150-200 см у висоту, на відміну від невеликих чорничних кущів. Ягоди чорниці значно більші за розміром, досягаючи діаметра 15-20 мм, і мають виражений солодкий смак з легкою кислинкою.

Чому варто вибирати саджанці чорниці:

  1. Великоплідність та висока врожайність. Дорослі кущі чорниці можуть давати 6-8 кг ягід за сезон, із першими плодами, що з'являються вже на другий рік після посадки.
  2. Декоративність. Крім урожайності, лохина є високо декоративною рослиною, особливо восени, коли її листя набуває яскравих червоних тонів.
  3. Довговічність. При правильному догляді кущі чорниці можуть родити до 40-50 років, що робить їх чудовою інвестицією для будь-якого саду.
  4. Самозапильність. Хоча для підвищення врожайності рекомендується висаджувати кілька різних сортів для кращого запилення.

662bc9edbb1c1.webp

Найпопулярніші сорти чорниці (садової чорниці)

Багато господарств, які займаються вирощуванням ягід, включаючи як аматорські, так і промислові сади, віддають перевагу вирощуванню чорниці. Вона відзначається високою урожайністю, збираючи 6-8 кг ягід з одного куща за сезон. Однак особливість цієї рослини полягає в тому, що активне плодоношення розпочинається вже у віці 5-6 років, і перші плоди можна зібрати вже через рік після посадки. Ранні сорти цвітуть в травні, а плодоношення починається в червні, тоді як пізні сорти продовжують радувати відмінними ягодами аж до вересня-жовтня. Листя кущів щільне і дрібне, надає їм декоративний вигляд, особливо восени, коли листя набуває багряно-червоного забарвлення. При належному догляді кущі можуть приносити врожай протягом 40-50 років. Важливо також зазначити, що лохина є самозапильною рослиною, але для забезпечення належного запилення і збільшення врожайності рекомендується використовувати додаткові запилювачі – інші сорти, що цвітуть у той самий період.

Найкращі сорти чорниці:

  1. Сорт "Дюк" є надраннім і дозріває в середині червня і в липні. Він відрізняється великими плодами, діаметром 15-20 мм, і активним плодоношенням, що триває 2-3 тижні.
  2. "Чендлер" відзначається тривалим плодоношенням до 6 тижнів і дозріває в липні. Його ягоди досягають розміру 20-25 мм, з дуже соковитою м'якоттю.
  3. Сорт "Патріот" є популярним завдяки великим ягодам і високій врожайності. Він дозріває з липня до кінця плодоношення, яке може скласти до 9 кг.
  4. "Блюголд" – це пізній сорт з щільними гронами ягід, який родить з серпня до кінця вересня.
  5. "Пінк Лимонад" – це відомий сорт рожевої чорниці з попелясто-рожевими ягодами.

Є саджанці чорниці в контейнерах, вік яких від 2 років. Саджанці перевірених продавців відзначаються стійкістю до захворювань і високою зимостійкістю, а також радують тривалим і рясним плодоношенням.

662bc9fbe83bf.webp

Особливості вирощування чорниці з саджанців

Вирощування саджанців чорниці є відносно простою справою, але вимагає певних умов, зокрема, до кислотності ґрунту. Проте, заради цієї чудової та дуже смачної ягоди варто зробити деякі зусилля.

Вибір місця посадки та властивостей ґрунту є ключовим аспектом вирощування чорниці. Рослинам потрібне багато світла, простору навколо куща і тепла, при цьому важливо уникати холодних вітрів та протягів. Оптимальний рівень кислотності ґрунту становить близько 4,5-5 pH, але його можна локально змінити, додаючи торф або інші компоненти. Структура ґрунту повинна бути легкою, родючою та дренованою.

Відповідний полив є важливим елементом успішного вирощування чорниці. Ґрунт повинен бути помірно вологим, без пересихання або застою води. Саджанці чорниці в контейнерах можна висаджувати протягом всього сезону, але перед посадкою рекомендується обробити їх стимуляторами росту та застосувати комплексні добрива.

Слід також пам'ятати про захист саджанців у першу зиму, що можна здійснити шляхом вкриття їх агроволокном. Зрілі кущі чорниці мають високу стійкість до захворювань і шкідників, що спрощує процес догляду за ними. Вони також відзначаються високою морозостійкістю, що робить їх ідеальними для вирощування в різних кліматичних умовах.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також