Білорусь позбавили права проведення чемпіонату світу з хокею у 2021 році
11:30 19.01.2021
255

Міжнародна федерація хокею пояснила своє рішення питаннями безпеки.

Міжнародна федерація хокею (IIHF) позбавила Мінськ права проведення чемпіонату світу з хокею в 2021 році, повідомляється на сайті організації.

У IIHF перенесення ЧС-2021 з білоруської столиці назвали неминучим і пояснили питаннями безпеки, що знаходяться поза контролем організації. У раді Міжнародної федерації хокею визнали, що в даний час «неможливо забезпечити безпеку команд, глядачів і офіційних осіб при проведенні чемпіонату світу в Білорусі».

Чемпіонат повинен був пройти з 21 травня по 6 червня в Мінську і Ризі. Куди перенесуть матчі з Білорусі, поки невідомо, але IIHF розглядає в тому числі варіант Латвії як єдиної країни проведення ЧС-2021.

«Хоча рада вважає, що чемпіонат світу не повинен використовуватися для політичної пропаганди будь-якою стороною, він визнав, що проведення цього заходу в Мінську було б недоречним», - заявив президент IIHF Рене Фазель.

Минулого тижня основні спонсори ЧС-2021 з хокею Skoda і Nivea заявив, що відмовляться від партнерства з турніром, якщо він пройде в Білорусі. Таким чином компанії висловили незгоду з політикою Олександра Лукашенка, порушенням прав людини в країні і насильством. Пізніше аналогічну заяву зробив виробник автомобільних масел Liqui Moly, стурбованість висловила і компанія Tissot.

Автор: Маргарита Грабова
Читайте також