На Олімпіаді в Токіо вперше виступить трансгендерна жінка
20:28 21.06.2021
268

До складу олімпійської збірної Нової Зеландії з важкої атлетики включили 43-річну трансгендерну жінку Лорел Хаббард. Про це повідомляється на сайті олімпійського комітету країни.

За словами глави олімпійського комітету Нової Зеландії Карен Сміт, Хаббард не тільки є однією з кращих в світі в своєму виді спорту, але і повністю відповідає критеріям відбору Міжнародної федерації важкої атлетики, заснованих на рекомендаціях Міжнародного олімпійського комітету (МОК).

Йдеться про рішення МОК, яке у 2015 році дозволив трансгендерним спортсменам, що не робили операції зі зміни статі, виступати в жіночій категорії, якщо їх рівень тестостерону протягом року не перевищував 10 наномоль на літр. Хаббард відповідає цій вимозі і братиме участь в змаганнях серед жінок у вазі 87 кілограмів.

У травні бельгійська спортсменка Анна Ван Беллінген, яка виступає в тій же категорії, назвала ймовірний допуск біологічного чоловіка Хаббарда до змагань в Токіо «поганим жартом» і несправедливим рішенням по відношенню до жінок. «Хибну політику МОК» також розкритикувала правозахисна група жінок-спортсменів Save Women's Sport Australasia.

До зміни статі в 2011 році Гевін Хаббард брала участь в змаганнях з важкої атлетики тільки в Новій Зеландії і не брала участь в турнірах міжнародного рівня. Після переходу в 2017 році спортсмен змінив ім'я на Лорел Хаббард. Виступаючи серед жінок, важкоатлет виграла срібло на чемпіонаті світу.

Автор: Олена Гандзюк
Читайте також