СБУ викрила псевдомінерів які тероризували Україну масовими повідомленнями
19:35 18.08.2022
260

СБУ викрила двох регіональних керівників групи анонімних мінерів «FR Destructor», яка упродовж двох останніх років здійснювала численні неправдиві повідомлення про мінування у різних регіонах України.

"Зловмисники особливо активізувалися напередодні широкомасштабного вторгнення рф в Україну і відновили свою деструктивну діяльність протягом останніх місяців. Правоохоронці викрили їх за місцем проживання після чергового анонімного повідомлення про мінування інфраструктурних об'єктів на західній Україні", - повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.

Зокрема, вони:

  • відправляли анонімні електронні листи з використанням спеціальних комп’ютерних програм для приховування свого місцеперебування;
  • підшукували у соціальних мережах користувачів, яких залучали до поширення неправдивих анонімних повідомлень про замінування;
  • організовували зашифровані чати, в яких пропонували грошову винагороду за розсилку анонімних повідомлень.

 

Оплату за послуги зловмисники отримували від координатора з РФ на картки українських банків за допомогою віртуальних обмінних пунктів.

"У ході обшуків у них вилучено мобільні телефони, банківські картки, комп'ютерну техніку з доказами протиправної діяльності. Перевіряється також можлива причетність затриманих до співробітництва зі спецслужбами рф", - повідомили в СБУ.

Також повідомляється, що кіберфахівці СБУ заблокували всі приховані акаунти анонімних мінерів.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також