Режисера церемонії відкриття Олімпіади в Токіо звільнили через жартівливий ролик про холокост
14:01 22.07.2021
552

Режисер церемонії відкриття Олімпійських ігор в Токіо Кентаро Кобаясі покинув свій пост на тлі скандалу з антисемітськими жартами. Про це повідомляє газета Mainichi Shimbun.

Приводом стала поширений в мережі запис 1998 року, де Кобаясі в складі комедійного дуету Rahmens пропонує «пограти в холокост» і розкидає вирізаних з паперу чоловічків, які символізують жертв геноциду.

Глава оргкомітету Ігор в Токіо Сейко Хасімото заявила, що ролик з Кобаясі «висміює найболючіші сторінки в історії». Вона повідомила, що режисер сам подав у відставку, і зачитала його звернення з вибаченнями. «Як багато хто відзначив, мої висловлювання були дійсно абсолютно недоречними. Я каюсь і приношу найглибших вибачень », - процитувала вона

Це не перший скандал, пов'язаний з Олімпійськими іграми. Напередодні у відставку подав призначений композитором церемонії відкриття Олімпіади в Токіо Кейго Оямада після того, як в ЗМІ і соцмережах стали поширюватися цитати з його інтерв'ю 1994 року. У них він розповідав, що знущався над своїми однокласниками, в тому числі з інвалідністю, і зізнавався, що ні про що не шкодує.

Раніше в березні звільнився креативний директор Олімпіади Хіросі Сасакі: він запропонував, щоб на церемонії відкриття плюс-сайз-актриса Наомі Ватанабе з'явилася в образі свині Olympig. У лютому у відставку пішов глава Оргкомітету Ігор, колишній прем'єр-міністр Японії Есіро Морі. Приводом стали «недоречні заяви» про жінок: так, Есіро заявив, що жінки занадто багато розмовляють і що збори з широкою участю жінок можуть проходити дуже довго, тому їх потрібно обмежувати за часом.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також