У Вінниці відкрили центр підтримки переселенців «Я – Маріуполь»
16:56 24.05.2022
265

Сьогодні, 24 травня, у Вінниці запрацював гуманітарно-інформаційний хаб «Я – Маріуполь». Це результат своєрідної співпраці муніципалітетів Маріуполя та Вінниці. У Центрі маріупольцям безкоштовно допомагатимуть з відновленням документів, пошуком зниклих та поверненням примусово депортованих у росію. Тут працюють дитячі й дорослі психологи, медики. Також людям надаватимуть допомогу у пошуку роботи та юридичні консультації щодо можливості відновлення знищеного майна й отримання фінансової та гуманітарної допомоги.

Вінницька громада стала прихистком для трьох тисяч жителів приазовського міста, яке росіяни практично знищили. У Центрі підтримки маріупольців люди зможуть отримати пакунки з гуманітарною допомогою – харчами, засобами гігієни, ліками. Отримати консультацію юриста, психолога, медика та інших спеціалістів.

«Сьогодні усіх маріупольців об’єднує, на жаль, біль та біда, яка сталась з нашим улюбленим містом. Але нас сьогодні об’єднує і надія, що ми скоро повернемось додому і будемо відбудовувати наш Маріуполь. Тому зараз головне – це всебічна підтримка та допомога маріупольцям: стати на ноги, допомогти працевлаштуватись, інтегруватись, адаптуватись в тих містах, у які були вимушені переїхати. Сьогодні ми відкрили центр у Вінниці – це дуже гостинне місто, яке прихистило наших людей, надало їм всебічну допомогу. І сьогодні ми бачимо куточок Маріуполя у Вінниці», - зазначає координаторка проєкту «Я - Маріуполь» Ксенія Сухова.

У Центрі «Я – Маріуполь» працює від 15 до 20 людей. Це реєстратори, адміністратори, психологи, юристи, лікарі. Усі вони – маріупольці.

«Команда хабу – це маріупольці, які переїхали до Вінниці. Вони виявили бажання допомогти своїм людям. Багато людей вже звертаються з питаннями щодо компенсації за зруйноване житло, питають про державні програми підтримки переселенців, грошові виплати, куди звертатись для отримання цих допомог. Приходять люди і за медичною допомогою. Ми тут видаватимемо деякі ліки, направлятимемо до профільних лікарень. Також надаватимемо психологічну допомогу. Філософія хабу – це допомогти в інтеграції наших мешканців до нормального способу життя у Вінниці», - розповідає керівник гуманітарно-інформаційного хабу «Я – Маріуполь» Олександр Халявінський.

Хаб створений за підтримки Маріупольської міської ради спільно з Вінницькою міською радою та міжнародних партнерів. Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що наше місто не могло лишитись осторонь, коли мешканці Маріуполя потрапили у справжнє пекло. Тож завдання Вінницької громади – прийняти цих людей, проявити толерантність і докласти максимум зусиль, щоб родини, які вимушено залишили рідні домівки, могли відчути підтримку у нашому місті і мали усе необхідне, аби почати влаштовувати своє життя.

Мер міста-героя Маріуполя Вадим Бойченко подякував Вінницькій команді за допомогу і підтримку у такий складний час.

Сьогодні гуманітарно-інформаційний хаб вже відвідали десятки маріупольців. Серед них і пані Наталія. Жінка прийшла зареєструватись як внутрішньо переміщена особа.

«Такий центр - це можливість впоратися зі складнощами та розпочати життя в нових реаліях. Це важко зробити одному, але легше, коли ми разом. Я дуже рада побачити тут своїх людей, які допоможуть, підкажуть. Ми дуже вдячні Вінниці за таку підтримку. Перемога буде за нами! І зовсім скоро ми повернемось додому, до рідного Маріуполя», - каже Наталія.

Наразі Центри вже працюють у Дніпрі та Запоріжжі, відсьогодні - й у Вінниці. Заплановано, що такі хаби з’являться ще у Києві, Одесі, Львові, Кропивницькому, Хмельницькому, Івано-Франківську та інших містах України.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також