У Вінниці заснували перший жіночий монастир ПЦУ
10:31 26.07.2021
331

24 липня, в день пам’яті святої рівноапостольної княгині Ольги, під час Божественної літургії у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці, митрополит Вінницький і Барський Симеон оголосив про заснування першого у Вінницько-Барській єпархії жіночого монастиря. Відповідне рішення було прийняте Священним Синодом Православної Церкви України. Монастир названий на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці у пам’ять про Благовіщенську жіночу обитель, яка існувала у Вінниці з XVII по ХІХ століття, повідомляє Пресслужба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви.

Указом Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія ігуменею монастиря призначена монахиня Єліконида (Воєвода). На Літургії, під час малого входу, митрополит Симеон прочитав молитви на поставлення монахині Єликоніди у чин ігумені.

«Нехай Божа благодать і молитовний покров Пресвятої Богородиці завжди перебуває над сестрами, які будуть жити і молитися в монастирі, а також над тими, хто своєю працею і благодійною допомогою сприятиме його розвитку. І нехай усі, хто шукають духовної розради і підтримки знаходять їх щедро у стінах вінницької Благовіщенської обителі» - сказав митрополит Симеон у вітальному слові.

На даний час відроджений жіночий монастир на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці буде розміщуватися у Вінниці за адресою: вул. Магістратська, 162. Перше соборне богослужіння, яке очолить митрополит Симеон, відбудеться у обителі в суботу, 31 липня, початок о 9.00.

Автор: Олена Гандзюк
Читайте також
Під Вінницею лунатимуть вибухи
Регіони
Сьогодні, 09:47
Під Вінницею лунатимуть вибухи