На Вінниччині судитимуть підрядника та інженера через порушення під час ремонту дороги
вчора, 15:24
267

 

У Хмільницькому районі перед судом постануть керівник будівельної компанії та інженер технічного нагляду через неналежне виконання капітального ремонту автошляху. Сума завданих громаді збитків перевищує один мільйон гривень.

Про це повідомив відділ комунікації поліції Вінницької області.

Як встановило досудове розслідування, у 2023 році директор підприємства організував виробництво асфальтобетонної суміші неналежної якості. Саме її використали під час капітального ремонту дороги в одному з населених пунктів Хмільницького району, що могло спричинити швидке руйнування покриття. Окрім цього, за даними слідства, він сфальсифікував акти приймання виконаних робіт та довідки про їхню вартість. Інженер технічного нагляду, своєю чергою, підписав відповідні документи, на підставі яких підряднику перерахували бюджетні кошти за роботи, що не мали бути прийняті та оплачені.

У повідомленні зазначено:

«Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2023 році обвинувачений, будучи керівником будівельного підприємства, виготовляв асфальтобетонну суміш неналежної якості, яка в подальшому використовувалась під час капітального ремонту дорожнього покриття в одному з населених пунктів Хмільницького району, що може призвести до передчасного пошкодження та руйнування автодороги. Крім цього, підробив акти приймання виконаних будівельних робіт та довідки про їхню вартість. Водночас інженер з технагляду підписав звітну документацію та на її підставі підряднику були сплачені бюджетні кошти за роботи, які не підлягали прийняттю та оплаті».

Унаслідок таких дій місцева громада зазнала збитків на понад 1,1 млн грн.

Керівнику підприємства інкримінують зловживання повноваженнями, а також складання та видачу завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 366 КК України). Інженеру технагляду — службову недбалість (ч. 2 ст. 367 КК України).

Обом загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до шести років.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також