Борг вінничан перед теплопостачальним підприємством сягає понад 155 мільйонів гривень
17:30 26.05.2021
266

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №630 за комунальні послуги необхідно розраховуватися до 20 числа щомісяця.

Загалом борг населення перед теплопостачальним підприємством сягає понад 155 мільйонів гривень. Більша частина цієї суми – несплачені нарахування за попередні періоди, їх несплата немає жодного відношення до ситуації з карантином.


Від того, наскільки справно споживачі розраховуються за спожите, залежить рівень розрахунку підприємства за використані ресурси для надання послуг, зокрема, - це розрахунок КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий природний газ, повідомляє КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго».

Нагадаємо, що з 20 травня втратила чинність постанова Кабміну, після чого теплопостачальні підприємства мають закуповувати природний газ для надання комунальних послуг на вільному ринку. Але щоб мати можливість обрати постачальника природного газу — ТЕК мають повністю розрахуватися за спожитий природний газ перед «Нафтогазом» і закуповувати його за умови 100% попередньої оплати.

Водночас нині борг «Вінницяміськтеплоенерго» перед «Нафтогазом» становить 289 млн грн. І компанія наголошує, що має «чи не найкращу ситуацію в Україні серед обласних центрів за рівнем розрахунків за природний газ».

Виникнення боргів вінницькі тепловики пояснюють тим, що не підвищували тарифів на послуги з 2019 року, а у період пандемії коронавірусу навіть корегували їх у бік зменшення для населення. 

 

Автор: Валентина Цвігун
Читайте також