У Вінниці обговорювали перебіг запровадження медичної реформи
17:00 10.08.2018

10 серпня відбулась прес-конференція за участю заступника директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Надії Марусяк щодо здійснення медичної реформи в області та зокрема, перетворення ПМСД в комунальні неприбуткові підприємства та підписання з ними угод з Національною Службою здоров’я України.

Одна з важливих та резонансних реформ – це реформа медицини первинної ланки. На сьогоднішній день Вінниччина лідирує за кількістю підписаних декларацій з сімейними лікарями, а також ведеться активна робота по переведенню медичних закладів в комунальні неприбуткові підприємства.

«На сьогоднішній день у Вінницькій області є сорок сім закладів, центрів первинної медико-санітарної допомоги, і з них створено дванадцять нових при ОТГ, - зазначила Надія Марусяк. – В цьому році центри первинної медико-санітарної допомоги були перетворені в комунальні неприбуткові підприємства. Це зроблено для того, щоб дані заклади змогли заключити договори з Національною Службою здоров’я».

За перший етап, в липні, центри отримали фінансування від Національної Служби здоров’я: лікарі, що підписали більше декларацій з пацієнтами, отримали більші зарплати.

До 15 серпня триватиме другий етап, у кінці якого очікується, що приблизно 22 заклади також заключать договори. Ці заклади уже подали всі відповідні документи, а з 1 жовтня фінансування отримають фінансування також.

Нагадуємо, медична реформа необхідна для того, щоб заохочувати лікарів краще та якісніше надавати медичні послуги пацієнтам, а головне – спростити порядок отримання медичних послуг. Отже, якщо ви ще не підписали декларацію із сімейним лікарем, варто це зробити.

Читайте також