У Вінниці урочисто відкрили меморіальну дошку двом загиблим льотчикам Героям України
09:37 15.06.2016

У відкритті барельєфу взяли участь рідні та близькі, друзі загиблих, керівний та особовий склад командування повітряних сил Збройних сил України, побратими.

Я дуже вдячний всім людям, які вшанували пам’ять Дмитра та Кості. Наступні покоління будуть брати із них приклад. Хочу подякувати тим людям, які поставили хлопців на крило і дали їм путівку в небо. Костя дуже любив небо, навіть казав своїй дружині, я тебе дуже люблю, але небо люблю більше», — зазначив Віктор Могилко - батько Костянтина Могилка.

Звертаючись до усіх присутніх, які прийшли вшанувати пам’ять героїв, мати підполковника Дмитра Майбороди Тетяна Іванівна зауважила, що героїчний подвиг пілотів врятував життя і членів екіпажу і мирних жителів.

«Наші сини віддали свої життя заради життя інших людей. Літак, яким керував мій син був уражений ракетою, але Діма і помічник командира екіпажу Дмитро Шкарбун до останнього тримали штурвал, щоб відвести від густонаселених сіл Новосвітлівка та Давидо-Микільське. Вони упали в полі за фермою… Обоє починали із аероклубу, тільки Костя на два роки раніше, Діма тягнувся і йшов за ним як за старшим братом.
Сьогодні хочу сказати материнське спасибі усім тим, хто стояв на початку становлення хлопців у професії. Вони були першокласними льотчиками і їхні серця зупинилися в небі», — зазначила Тетяна Майборода.

Учасники церемонії відкриття барельєфу поклали квіти та вшанували усіх загиблих хвилиною мовчання, - повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Довідка:
Костянтин Могилко загинув 6 червня 2014 року в небі над містом Слов’янськ Донецької області від ракети терористів, що влучила у літак-розвідник, який пілотував вінничанин. Могилку вдалося відвести літак від населеного пункту і ціною власного життя уникнути жертв серед мирного населення.
Дмитро Майборода загинув 14 липня 2014 року у Краснодонському районі Луганської області, коли його АН-26 був підбитий. Він, разом з помічником командира екіпажу майором Дмитром Шкарбуном, до останнього керував літаком, що дозволило іншим членам екіпажу евакуюватися.

Читайте також