Вінничан запрошують долучитися до відзначення Всеукраїнського Дня Української Хустки
15:30 02.12.2020
451

За ініціативи вінничанки Людмили Станіславенко у Вінниці другий рік поспіль проходитиме відзначення Всеукраїнського Дня Української Хустки. Урочистості пройдуть наступного понеділка (7 грудня - прим. авт.) у Вінницькому Академічному Обласному Театру Ляльок.

«ДУХ» - український дух, дух поколінь присутній серед нас! Саме Хустка супроводжує українців протягом життя - від моменту народження і до останніх днів життя.  Саме через Хустку, сімейний оберіг, ми сьогодні об’єднуємо жіночі покоління і через Хустку ми передаємо силу незламного жіночого Роду! Українки надзвичайно сильні, мудрі, сміливі, трудолюбиві, розумні і красиві - усе це, передаємо ми своїм донечкам, онучкам і правнучкам, саме це - передали нам наші мами, бабусі і прабабусі. Адже ми найсильніші, ми ті, чий Рід пройшов крізь війни, геноциди, катастрофи, голодомори і ми вижили! І саме ми надалі будемо народжувати найсильніших і найкращих українців і українок, які прикрашатимуть наш світ! Українська Хустка- сімейний оберіг поколінь, - говорить Людмила Станіславенко.

Окрім того, засновниця проекту зауважила, що святкування Всесвітнього Дня Української Хустки вперше пройшло у 2019 році, тоді організатори, отримали надзвичайно велику кількість світлин та відео з усіх куточків світу

Минулого року нас підтримали мільйони етнічних українок і жінок з усього світу. Вже другий рік поспіль Всесвітній День Української Хустки об’єднує не лише всю Україну, а й більше 20-ти країн світу: Сполучені Штати Америки, Канада, Італія, Греція, Польща, Кенія, Казахстан, Йорданія, Латвія, Індія, Португалія, Грузія, Греція, Болгарія, Вірменія, Росія, Узбекистан та інші країни.  У 2020 році ми вирішили дещо удосконалити ідею святкування й додали тематику. Головний меседж - родинною Хусткою об’єднати силу і мудрість жіночого роду, яка передається з покоління у покоління, - розповідає Людмила Станіславенко.

Традиційно, перед святкуванням Дня Української Хустки, організатори запустили флешмоб «Зроби фото/відео з хусткою». Вже сьогодні, як у минулому році, ідею підтримали тисячі українок і жінок з усього світу. Колосальна кількість фото та відео надходить від політикинь, видатних жінок Вінниччини, України та світу, артисток театру та кіно, викладачок та ректорок університетів, закладів культури й освіти, етнічних українок, які проживають закордоном, членкинь Міжнародного Клубу Успішних Жінок «Жінки України» з різних куточків Світу. І це далеко не повний список!

Окрім того, цього року День Української Хустки отримав «пісню-гімн», авторкою якого стала вінничанка Віра Майборода.

Зважаючи на карантинні обмеження святкування у Вінниці проходитиме для обмеженої кількості осіб. Проте організатори попіклувалися, аби усі охочі змогли насолодитися дійством – свято транслюватиметься у режимі прямого включення. Проводити його буде незмінна ведуча Любов Завальнюк.

Нагадаємо, ідея створення Всесвітнього Дня Української Хустки виникла під час відзначення Всесвітнього Дня Хіджабу у Вінниці.
В рамках урочистостей пані Людмила Станіславенко зауважила, що українці також мають шанувати свої традиції, але на жаль, ми не маємо Дня Української Хустки. Саме з того дня, завдячуючи роботі великої команди та спільній ідеї вінничанок вдалось об’єднати Схід та Захід, Південь та Північ, українок в усьому світі, аби відродити славетну велич Української Хустки!

Цьогорічні фото та відео від учасниць флешмобу можна знайти на сторінках соціальних мереж за посиланнями:

https://www.facebook.com/groups/ukrainskahystka/?ref=share

https://www.facebook.com/lyudmila.stanislavenko

Довідково, у 2020 році ініціативу вдалось реалізувати завдяки підтримці управління культури при вінницькій ОДА, роботі команди, яку об’єднала Президентка Міжнародного Клубу Успішних Жінок, депутатка Вінницької обласної Ради, волонтерка та громадська діячка Людмила Станіславенко.

 

 

 

 

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також