На Вінниччині прихожани Московського Патріархату почали переходити до Православної Церкви України
На Вінниччині прихожани Московського Патріархату почали переходити до Православної Церкви України
18:30 17.11.2020
275

У селі Лука-Мелешківська Вінницької області, де вже два роки не вщухає релігійний конфлікт, парафіяни почали переходити від Московського Патріархату до Православної Церкви України. Про це пише видання Релігійна правда з посиланням на жительку села і представницю громади ПЦУ Вікторію (ім’я змінено з метою безпеки співрозмовниці).

За словами місцевої мешканки, люди починають прозрівати та усвідомлювати брехню місцевого священника МП Василія Альмухамеда після того, як він перестав поминати російського Патріарха.

«І люди почали розуміти, що щось тут не те. Адже це Церква Московського Патрірхату – і якщо ви не поминаєте Патріарха Росії, то, а хто ж ви тоді? Це була перша брехня», - каже Вікторія. Священник пояснив це страхом бути вигнаним селянами із парафії.

Жінка зауважила, що люди почали ставити священникові багато запитань, зокрема, про Томос, а він не може дати чесну відповідь і починає брехати. Також багато брехні було з приводу перереєстрації громади і голосування.

«Багато вже людей перейшло від нього. Спочатку вони переходять в інші храми. Благо, Лука-Мелешківська розташована за 10 хвилин до Вінниці, то вони починають їздити у Вінницю. А потім вони так тихенько телефонують: «А можна ми до вас прийдемо?». Та звичайно можна, чому ні. А у нас громада велика, і кожної неділі – зараз уже, слава Богу, є дах над головою – проводимо літургії», – розповіла місцева мешканка.

Вона запевнила, що нових членів громади тут зустрічають із радістю.

«Приходять дуже тихенько. Вони дуже сторожаться, думають, що ми будемо попрікати їм, чи ображати, але ми раді всіх приймати. Ми розуміємо, що з часом всі об’єднаємося», – зауважила Вікторія.

На цей час громада ПЦУ складає майже тисячу осіб, а прихильників МП налічується лише близько сотні. За словами Вікторії, це переважно проросійськи налаштовані люди, «затуркані бабусі» та люди, які піддалися психологічному тиску з боку священників МП.

«Їм забороняють дивитись телебачення, черпати інформацію з інтернет-видань. Їх залякують, вони нічого не знають. Це йде психологічний вплив. Мені цих людей шкода», — каже жінка.

На Вінниччині прихожани Московського Патріархату почали переходити до Православної Церкви України

Вона також розповіла, що місцеві вибори, які пройшли нещодавно, мали неочікувані позитивні наслідки — зустрівшись на виборчих дільницях, люди з різних боків релігійного фронту почали спілкуватися.

«Одна каже: «Я ж думала, що ти мене ненавидиш». Я кажу: «За що?». А вона пояснює, що їм там розповідають, наче ми їх ненавидимо, то ми такі-сякі. Через цей психологічний вплив вони з нами навіть не хочуть спілкуватися. Навіть не вітаються. Питань до людей у мене немає. Є питання й образи на священників МП, тому що не так мають діяти священники», — додає Вікторія.

Історія боротьби вірян за храм

14 червня 2020 року відбулося освячення Хреста на місці будівництва тимчасового храму-трапезної у с. Лука-Мелешківська Вінницького району. З першого ж дня після освячення хреста розпочалося й будівництво.

Усі роботи здійснюються коштами та зусиллями релігійної громади місцевого Свято-Преображенського храму, яка переважною більшістю голосів ще у січні 2019 року ухвалила рішення приєднатися до канонічної Помісної Православної Церкви України. «За» проголосували 398 з 435 учасників зборів. Але впродовж цього часу через протидію прихильників УПЦ Московського патріархату не може користуватися своїм храмом, на який має всі юридичні документи.

«Рішення вірян приєднатися до канонічної Української Церкви щоразу викликало бурхливу агресивну реакцію з боку УПЦ Московського патріархату. На більшості із таких парафій розігрувався схожий деструктивний сценарій. В населений пункт, де проводилися збори вірян з питання зміни церковної юрисдикції, прибували десятки священнослужителів УПЦ МП. Використовуючи психологічний тиск, крик, а іноді й фізичні методи, вони зривали ці збори. Пізніше ця «чорнова» робота була доручена організованим групам вірян чоловічої статі і міцної статури, які не лише зривали збори, а за потреби фізично перешкоджали селянам потрапити до своїх храмів. На жаль, до фізичного протистояння з вірянами ПЦУ прихильники Московського патріархату залучали професійних спортсменів, а також представників криміналітету, — каже митрополит Вінницький (ПЦУ) Симеон (Шостацький).

Відтоді між парафіянами почалися суперечки, в результаті яких більшість (віряни ПЦУ) була змушена молитися на вулиці, адже всерредину храму їх не пускали.  Понад сотня православних жителів с. Лука-Мелешківська щонеділі збиралися біля свого храму, а у свята на молитву сходилося понад двісті людей. І це в мороз, і в дощ, і в спеку.

 

Читайте також