Піп-вандал з Вінниці вперше прокоментував свій вчинок
15:31 12.01.2019
255

У Вінниці із храму святого Олександра Невського на території поліцейського училища ієрей московської православної церкви Віктор Парандюк зірвав металевий купол, через відмову переходити в Православну Церкву України . Разом із громадою церкви забрав всі ікони у приміщенні.

"При церкві була зареєстрована релігійна громада. З 2005 вона функціювала. До 2009 року був священником в ній. Коли директор закладу сказав, що не може нам дозволити богослужіння — покинули територію церкви. Купол забрали із собою. 15 років тому громада нашого храму встановлювала цей купол над храмом. Він належав мені. Куплений за гроші церковної громади району "Корея", що у Вінниці. Зроблений із металу "булат". Сьогодні через відмову переходити в ПЦУ, нам довелося його демонтувати. Ікони теж належать громаді, - розповідає Gazeta.ua Віктор Парандюк. - Зібрали речі протягом тижня. Тепер плануємо для вірян побудувати нову церкву. У приміщенні тієї церкви залишилися піаніно та диван. На місці всі розетки та вимикачі. Металопластикові вікна у храмі були встановлені за рахунок пожертв вірян".

За його словами, з керівництвом навчального закладу у ієрея залишилися хороші взаємовідносини.

"Нас попереджали, що доведеться звільнити приміщення, якщо ми не перейдемо в ПЦУ. Ми не захотіли. Договір не продовжили, розірвали. 5 січня демонтували із парафіянами купол", - додає отець Віктор.

Чоловік додав, що переходити в ПЦУ не збирається.

"В московській церкві хрестився та вінчався. Переходити в іншу не хочу. Вона єдина канонічна церква в Україні. ПЦУ зараз — політична спрямована організація, а Томос — політична іграшка. В країні є свобода віросповідання. Тому громада повинна сама обирати, де їм молитися", - каже Віктор Парандюк.

Джерело: Gazeta.ua

Читайте також